Коли з'явиться стратегія повернення Криму

6 коментувати
Єдина державна стратегія необхідна як повітря. Зволікання грає на руку ворогові

Відразу після захоплення Кримського півострова російськими збройними силами всі експерти в один голос заявили, що Україні потрібна стратегія деокупації півострова. Це план дій на певний період часу, який би об'єднував компетенції всіх структур влади і мав би як непублічну, секретну частину, так і публічну, яка так потрібна всій країні.

Стратегію деокупації Криму чекали як головний документ по поверненню Криму. І хоча у експертних груп та громадськості були десятки абсолютно різних поглядів на таку стратегію, всі були єдині в одному – єдина державна стратегія необхідна як повітря, і зволікання грає на руку ворогові.

Більше року тому (5 червня 2015 року) президент України Петро Порошенко вже анонсував майбутню стратегію по Криму. Він заявив на прес-конференції: «Можу зазначити, що сьогодні стратегія завершується вже як цілісний документ у Раді національної безпеки і оборони, і вона буде представлена найближчим часом... Крим залишається нашим першим пріоритетом». Як бачимо, «найближчим часом» виявилося дуже розтяжними поняттям.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров вважає, що на шляху до врегулювання конфлікту в Донбасі і повернення Криму, перед Україною стоїть безліч питань, вирішити які заважає відсутність єдиної стратегії з деокупації та реінтеграції окупованих територій.

Війна почалася із захоплення Криму, і повинна завершитися його поверненням

Говорив про необхідність стратегії і Наріман Устаєв, який вже більше року очолює Держслужбу з питань АР Крим та м. Севастополя. Саме ця Служба за своєю компетенцією відповідає за організацію розробки стратегії. В офіційному плані роботи Держслужби розробка стратегії деокупації Криму стоїть як пункт номер один на перший та другий квартал цього року. Робота над стратегією повинна була бути завершена в червні. На жаль, про результати нічого не відомо.

Буквально нещодавно заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і ТПО Георгій Тука також анонсував презентацію стратегічного документа з Криму в серпні цього року, проте пізніше повідомив, що презентація стратегічного документа по Криму відкладається з причини нещодавньої зміни юридичного статусу Криму у форматі російського правового поля ліквідації Кримського федерального округу і приєднання так званої Республіки Крим та міста Севастополя до південного федерального округу РФ.

Громадяни, які не надто пильно стежать за подіями навколо анексованого півострова, «проковтнули» інформацію. Експертне ж співтовариство по Криму було трохи спантеличено, якщо не сказати інакше.

По-перше, ліквідація так званого Кримського федерального округу і приєднання Криму до південного федерального округу ніяк не змінили його юридичного статусу в умовному російському правовому полі.

По-друге, таке рішення ніяк не має відношення до фактичного стану справ. Кримський півострів разом з містом Севастополем як був окупований, так і продовжує знаходиться в окупації.

І якщо вже умовні рішення агресора так впливають на формування нашої стратегічної і тактичної моделі поведінки, це свідчить лише одне: наша стратегія нікчемна  зсамого початку.

Минуло 30 місяців з дня окупації. Час би зрозуміти, хто і навіщо гальмує створення стратегії звільнення Криму. Проаналізувати «роботу» уповноважених органів і дізнатися причини неефективності.

Війна почалася 20 лютого, почалася із захоплення Криму, і повинна завершитися поверненням півострова.

Кремль досить успішно реалізує свою стратегію, робить все, щоб нам не було кого повертати: виховує українофобію через ЗМІ, стимулює заселення півострова своїми громадянами, методично знищує мисляче громадянське суспільство, яке повинно було б стати одним із ключових чинників повернення Криму.

Час йде. Наш ворог свій час використовує на повну. Як використовували 30 місяців ми?

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.