Головний міф українців про Крим

15 коментувати
Головний міф українців про Крим
Україні треба чітко розділяти звичайних мирних жителів Криму і активних сепаратистів

Минуло всього півтора року з тих пір, як кримчани нібито висловили своє бажання жити у складі РФ на так званому референдумі. Як тільки це сталося, запрацювала машина потужного російського агітпропу: «Крим – не Україна», «кримчани – не українці». Кремлівські політтехнологи у своїх мас-медійних фантазіях вміло використовують «усвідомлене рішення кримського народу», пускаючи хибну думку в маси.

І, хоча з російською пропагандою, яка перетворює людей на бездумних зомбі, боротися дуже важко, сьогодні більше дивує інше. Те, з якою легкістю в думках українців поселяється міф про те, що всі кримчани є зрадниками. Мовляв, жителі півострова, які змінили українські паспорти на російські — сепаратисти. Мене обурює те, що всіх рівняють під одну гребінку.

Українській владі та українському народу потрібно чітко відокремлювати звичайних мирних жителів Криму від активних повстанців – тих, хто реально сприяв проведенню анексії. Серед 2,5-мільйонного населення Криму таких до 10 тисяч людей. Серед них чиновники вищих рангів, офіцери армії і флоту, офіцери міліції, СБУ, працівники прокуратури, керівники держпідприємств і держструктур. Саме цих зрадників треба «отриколорити» так, щоб іншим неповадно було. Причому абсолютно публічно вивісити списки з прізвищами, відкрити на кожного з них кримінальне провадження, винести судові рішення, заарештувати майно. Такі манкурти не заслуговують на звання громадянина - не важливо, якої країни. У цьому напрямку ми сьогодні активно працюємо спільно з прокуратурою АР Крим. Вже оголошені в розшук всі 160 прокурорів півострова, а також 56 директорів держпідприємств із сфери управління Мінагрополітики, які, випереджаючи один одного, піднімали російські прапори, віддаючи у ведення загарбника українське майно. Ця робота не припиниться, поки всі перебіжчики не відповідатимуть перед законом.

Повернути Крим – це, в першу чергу, повернути кримчан

Звичайне ж населення Криму не винне у тому, що його втягнули у вир держзради. Ворожа країна скористалася накрученими і реальними страхами, у які увігнала кримчан. Впевнений, що позиція України зараз має бути непохитною і принциповою: не забувати, що кримчани – все ті ж українці. І цим людям необхідно показувати вихід із ситуації. З ними потрібно вести безперервний діалог з позиції рідної України, яка розуміє і захищає. Адже повернути Крим – це, в першу чергу, повернути кримчан, а не тільки шматок землі.

Замість цього Україна чомусь веде політику відторгнення. Ми смерть боремося за Донбас, але при цьому як би погодилися віддати Крим Росії. Та ще й таку транспортну блокаду влаштували, що при всьому своєму бажанні проукраїнські кримчани тепер не можуть елементарно дістатися до материка. Ми не ведемо діалог з нашим народом. Такими темпами ми втратимо Крим раз і назавжди.

Що стосується політичних та економічних санкцій з української сторони - звичайно, вони потрібні. Але культурні зв'язки і спілкування з народом необхідно посилити і не припиняти. Не можна втрачати цей зв'язок у жодному разі. Не можна відвертатися і покірно миритися з обставинами, що склалися. І не можна ось так просто здаватися. Це якраз те, чого добивається Росія – щоб українці визнали кримчан «обрусівшими» ворогами, відвернулися і забули про них. А людям потрібна увага, якої так не вистачає з української сторони.

Наша сила у правді, а правда у тому, що ми, українці, є неподільними. А сильний єдиний народ ніякий Путін ніколи не зможе здолати.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.