Факти і казки про туристичний сезон в Криму

6 коментувати
Туристичний сезон-2017 Криму не може бути успішним з низки об'єктивних причин, і спроби переконати в зворотному виглядають наївними і смішними

Незважаючи на всю, здавалося б, очевидну абсурдність таких заяв, нинішні кримські ЗМІ продовжують фонтанувати нотатками про зростання числа туристів, наводячи "переконливі" цифри. Кажуть, звичайно, в першу чергу про збільшення потоку з Російської Федерації. Але на ділі для зміни статистики в бік збільшення кількість російських туристів до Криму немає ніяких передумов.

До того, як Росія вторглася на територію України, незаконно анексувавши Кримський півострів і почавши військові дії на сході країни, в колишній мирний час у росіян не було перешкод для відпочинку на кримських курортах. Навпаки – обстановка і умови для подорожей до Криму до 2014 року були куди сприятливішими. Сьогодні ж кожен росіянин, який побував в Криму після 2014 року, відчув на своїй власній шкурі всі принади горезвісного "кримнаш".

По-перше, істотно змінилися ціни. Подорожчало дійсно абсолютно все, і ціни продовжують рости. Особливо це стосується продуктів, до речі, якість продуктів в Криму теж значно погіршилась, хороші і улюблені українські продукти можна купити з-під поли, як рідкісні делікатеси. Якщо раніше росіяни могли заощадити на відносно недорогому відпочинку в Криму, то сьогодні змушені віддавати за відпочинок на півострові суми, що значно перевищують навіть ті, що їм доводилося викладати за час відпустки в Краснодарському краї. При цьому доходи громадян Російської Федерації не тільки не збільшилися за останні три роки, але і значно впали.

Потік українських туристів на півострів після незаконної анексії скоротився більш ніж в сорок разів

По-друге, важливо розуміти, що погіршення логістичних умов позначилося не тільки на українцях, але і на туристах з РФ, до того ж мало не в першу чергу. Сьогодні – шлях до Криму – завдання не з легких навіть для росіян. Якщо враховувати всі фактори – від комфорту до швидкості пересування – росіянам залишається вибирати лише авіасполучення, яке, як відомо, як і раніше, не в змозі задовольнити всі потреби громадян РФ навіть технічно. До 2014 року абсолютна більшість туристів з Росії прибували до Криму за допомогою залізничного сполучення. Майже 70% росіян приїжджали на поїздах, яких зараз фактично немає. Що стосується автомобілістів, то і в цьому секторі показники невтішні. Основна частина автомобільних маршрутів з Росії до Криму проходила через материкову частину України – сьогодні і цей шлях закритий для росіян.

По-третє, імідж Криму як безпечного туристичного регіону був серйозно зіпсований. Кількість згадок про Крим в негативному ключі, навіть федеральними ЗМІ, зросла в рази після анексії півострова. Росіяни бачать телевізійні сюжети про терористів, які нібито з'являлися в Криму; про українські диверсійні групи; про постійну загрозу для гостей і жителів півострова. І, звичайно, все це аж ніяк не сприяє збільшенню туристичного потоку. Закономірно і логічно, що потік туристів з Росії, число яких досягало раніше 1,3 мільйона чоловік, не виріс, а навпаки, помітно знизився.

Минулого року Крим відвідали тільки 1,1 мільйона росіян, і в цьому сезоні немає ніяких підстав вважати, що їх число зросте. Очевидно, що окупація півострова не принесла нічого доброго громадянам РФ. Все, що сталося з Кримом, пішло на користь військово-тактичним планам Путіна, а аж ніяк не кримчанам або жителям Росії. Варто згадати і про турпотік до Криму з українських регіонів, хоча сьогодні він настільки незначний, що для статистики турбізнесу ця цифра, дійсно, не так вже й важлива. Потік українських туристів на півострів після незаконної анексії скоротився більш ніж в сорок разів. З початку сезону-2017 Крим відвідали близько ста тисяч громадян України, яких можна ідентифікувати, як туристів. Це в три з половиною рази менше, ніж кількість білоруських туристів в 2013 році.

Все вищеперераховане дає можливість гідно оцінити ті неймовірні байки про турпотік в Крим, в реальності яких намагається переконати кримчан Аксьонов і його майбутні співкамерники. У стрічках новин миготять дані про п'ять і навіть шість мільйонів туристів. Але досить лише поставити запитання "Яку ж таємничу перешкоду, що перешкоджає подорожам росіян до Криму, вдалося зруйнувати російській владі після 2014 року?", стає багато чого зрозуміло.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу  Мнения Нового Времени


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.