Безвіз і Донбас. Зцілення Європою

6 коментувати
Елла Лібанова: З точки зору реінтеграції Донбасу, отримання безвізового режиму з ЄС - однозначний плюс

Елла Лібанова: З точки зору реінтеграції Донбасу, отримання безвізового режиму з ЄС - однозначний плюс

В очах жителів Донбасу безвізовий режим – реальне досягнення

Більшість жителів Донбасу не залишали не те що межі країни, але і свого регіону. Тому навряд чи безвізовий режим зацікавить їх у масовому порядку. Хоча досвід Придністров'я, коли після отримання Молдовою безвізового режиму, багато хто звідти стали звертатися за паспортами, показує зворотне.

Безвізовий режим може зацікавити жителів Донбасу з однієї простої причини – з'явилася нова можливість. Досі виїзд закордон був пов'язаний з масою проблем. Тепер же молодь набагато більш інтегрована в світову спільноту, причому будь-яка молодь, незалежно від регіону – аніж це було ще 5-10 років тому. Та й неправда, що ми зовсім вже нікуди не можемо дозволити собі поїхати. При бажанні можна знайти і квитки дешеві, і хостели. Все цілком реально.

Цілком ймовірно, що молодь Донбасу захоче їздити в Європу. Якщо це станеться, вони не захочуть повертатися в той Донбас, який є зараз. Вони як мінімум захочуть переїхати в ту частину, що підконтрольна Україні. Звісно, існує ризик, що вони захочуть залишитися в Європі на правах нелегалів. Але цей ризик є завжди, і чесно кажучи, стосується не тільки жителів Донбасу.

Варто було боротися за вплив над умами жителів цього регіону

З точки зору реінтеграції Донбасу в Україну, отримання безвізового режиму з ЄС – однозначний плюс. В очах жителів цього регіону безвіз – реальне досягнення. Крім того, людина, що поїхала в Європу і подивилася, як люди живуть там, повернеться і не захоче жити в свинарнику.

При цьому набуття чинності безвізового режиму з ЄС обов'язково слугуватиме поштовхом для розвитку нового нелегального бізнесу. Мова йде про різних посередників, які за гроші пропонують жителям Донбасу оформити український біометричний закордонний паспорт. Немає жодних сумнівів, що ця сфера буде розвиватися, зате нелегальне отримання шенгенських віз стане неактуальним, адже набагато простіше отримати біометричний паспорт.

Якщо говорити про інші кроки і перемоги України, здатні реінтегрувати Донбас, то є один крок, який потрібно було зробити ще 25 років тому. Варто було боротися за вплив над умами жителів цього регіону. Ми цього, на жаль, не робили. Навіть більше, ми й зараз цього не робимо. Телебачення працює вкрай погано. Державних громадських каналів, як і раніше, немає, а канали, що належать окремим людям, працюють на їхні інтереси, а не на інтереси всієї країни.

Буквально вчора-позавчора отримала поки що не перевірену інформацію, що навіть атовці постійно піддаються психологічній обробці, оскільки дивляться місцеве телебачення. А працює там, зрозуміло яке телебачення. І абсолютно зрозуміло, як їм промивають мізки.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.