Як Європа відповіла на український порив

0 коментувати
Ми реагуємо на бажання України вступити в Європейський Союз так, ніби вона неодмінно стане для нас тягарем

Я не знаю, як голосування британців за вихід з Європейського Союзу позначиться на самій Великій Британії, як впорається з Шотландією, яка знову порушує питання про незалежність. Але точно знаю, що для Європи наслідки виходу Британії з Євросоюзу очевидні.

Брекзит – це крики радості Путіна і привітання Трампа. Брекзит – це зростання популярності антиєвропейських, популістських партій по всьому континенту. Аналогічні Брекзиту проекти вже з'явилися в Польщі, Словаччині, Франції тощо.

Європа стоїть на краю. Який може бути вихід із ситуації? Очевидно, є безліч способів, щоб поліпшити економічну ситуацію і розв'язати нагальні проблеми, однак є один політичний інструмент, що перебуває в руках європейських політиків, – вони мають зробити крок вперед, стати лідерами.

Візьмімо, наприклад, Україну. Сьогодні всі намагаються втекти з Європи, всі країни думають про те, як вийти з Європейського Союзу, а Україна, навпаки, намагається в нього вступити. Україна тягнеться до Європи і вірить в неї, незважаючи на всі наявні суперечності – цього вимагали люди на Майдані в 2014 році.

Сьогодні всі намагаються втекти з Європи, Україна навпаки – тягнеться до неї і вірить в неї

І як же Європа відповіла на цей порив? Як відповідає донині? Так, ввела санкції. Так, робить деякі жести прихильності. Але загалом ми реагуємо на бажання України приєднатися до Європи так, ніби вона неодмінно стане для нас тягарем. Не підйомом, а тягарем.

Це прямо протилежно тому, що ми повинні були б робити. Якщо така країна, як Україна, висловлює бажання приєднатися до нас – це не тягар, це прояв духу.

За матеріалами виступу Бернара-Анрі Леві на 13-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.