Жесть професії

11 коментувати
Як людина, яка по справедливості заслуговує на “вовчий білет” в медіасередовищі, може судити роботи чесних журналістів

Добре ім'я  конкурсу,  який претендував з часом стати українським Пулітцером, заплямоване. В журі «Честі професії» потрапила людина, яка не має нічого спільного з честю: Роман Скрипін. Це якби Владислава Каськіва раптом призначили головою антикорупційного бюро, а Сергія Ківалова попросили знову порахувати результати виборів.

Роман Скрипін був в експертній раді цього конкурсу з 2010-го року. Колись це було логічно. Якби я робив фільм про історію створення Громадського, я б обов'язково в першу чергу брав інтерв'ю у Роми як в одного з засновників незалежного телебачення, що ставить собі високу мету.

Проте вже не 2010 рік. Змінилися не лише цифри в календарі. Минулого року Роман Скрипін цинічно й несподівано для всієї команди  вивів на свій приватний рахунок у Чехії  всі гроші Громадського, понад 205 тисяч євро та 38 тисяч доларів. Частина - пожертви Громадському українців з усього світу. Частина – зароблене через монетизацію на Youtube-каналі. Щоб вивести ці гроші, він упродовж вересня-грудня 2015-го тишком підробляв документи та відверто маніпулював.

Тепер, через півроку, виникає питання: чому представники моєї професії  готові плювати здоровому ґлузду в очі, легалізуючи Романа? Як людина, яка по справедливості заслуговує на “вовчий білет” в медіасередовищі, може судити роботи чесних журналістів?

Коли я цілком випадково дізнався про те, що Роману доручають судити інших, я здійняв скандал. У понеділок 18-го квітня віртуально зібралась позачергова Наглядова рада конкурсу “Честь професії”, яка п’ятьма голосами проти чотирьох вирішила залишити в журі Романа Скрипіна. Сама церемонія нагороди відбудеться 22 квітня.

Присутність Скрипіна в переліку суддів – це плювок в обличчя

Ось імена членів цієї ради: Володимир Мостовий, Андрій Куликов, Наталія Лігачова, Олексій Мустафін, Валерій Іванов, Діана Дуцик, Олег Хоменок, Зураб Аласанія, Наталія Гуменюк. Оскільки голосували онлайн, повне поіменне голосування можуть надати тільки організатори конкурсу –  Незалежна Асоціація телерадіомовників  (НАМ) та  Українська Асоціація видавців періодичної преси  (УАВПП).

Здавалося б, усі ці люди - дуже досвідчені та шановані представники медіа-спільноти. Як так стається, що саме вони дають сигнал, що красти гроші колег - це нормально і поважно? Не скрізь так вважають. Днями Кам’янець-Подільський медіафорум  виключив Романа Скрипіна з переліку спікерів, розібравшись ретельніше в його історії. Виключив, щоб не ганьбитися.

Але на “Честі професії” Роман Скрипін разом з Ольгою Сніцарчук і Наталею Лигачовою  вершить долі в номінації " Найкраще подання складної теми ".

В цій номінації у топ-5 найкращих з-поміж 163 претендентів вийшов також і  Сергій Андрушко , справді журналіст честі, член ГО “Громадське телебачення”, який так само постраждав від Скрипінської афери і який справедливо голосував за позбавлення засновника нашого ЗМІ членства в ГО “Громадське телебачення”. Тепер Скрипін судитиме його? Це вже навіть не смішно.

Переважна більшість фіналістів у п’яти основних і трьох додаткових номінаціях – або журналісти проектів Громадського, Слідства.Інфо, РЕ:Форми, або журналісти інших незалежних і прогресивних медіа, які чудово розуміють, що йдеться  про питання честі.

Упевнений, для них присутність Романа Скрипіна в переліку суддів – це плювок в обличчя.

Особисто  моя короткометражка  потрапила до п’ятірки фіналістів у спецномінації від Наглядової ради конкурсу « За людяність у нелюдяні часи ».

«Чечетов: Прощання» - це відео про вже легендарного бійця Михайла Саєнка, яке  за один вечір підірвало увесь український фейсбук . Колишній фронтовик, Саєнко мусив шкандибати на пораненій нозі лісовою дорогою в той час, як повз нього з пишного похорону роз’їжджалися на дорогих лексусах представники Партії регіонів.

В моїй номінації змагалися понад сто дуже сильних робіт. І це велика честь не лише для мене, а й для героя мого відео – увійти в п’ятірку найсильніших. Та я не можу собі дозволити брати участь у цьому конкурсі, поки в ньому судить людина без честі.

Це, шановні колеги, конфлікт менталітетів і війна цінностей. Жоден член команди Громадського не пішов за Романом після того, як  Наглядова рада  розказала широкому загалу про його афери. Бо в команді розуміють, що  людина брехала, крала і шантажувала.

Тепер я офіційно знімаю свою роботу з фіналу через присутність Романа на конкурсі. Це справа моєї власної честі. Бо таке цинічне дійство не може називатись “Честю професії”. Упевнений на всі 100%, що Міша Саєнко, гідний герой мого фільму,  мене зрозуміє і підтримає.

Новое время готове надати слово у відповідь особам, згаданим у тексті


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Богдан Кутєпов
Богдан Кутєпов

Журналіст, Громадське ТБ

Інші погляди автора
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.