Легалізація зброї: чотири помилки Порошенка

4 коментувати
Ми маємо змусити владу чути народ, а не маніпулювати думкою громадян

Дискусія навколо петицій, які були запроваджено в Україні законом «Про звернення громадян», набирає обертів. З  кожним днем українці його обговорюють тему петицій жвавіше.

На сьогодні 8 петицій набрали необхідну кількість голосів. Сім з восьми ще чекають на реакцію президента. Петиція  щодо легалізації зброї, яка набрала першою необхідну кількість голосів,  вже була прокоментована Порошенком, проте на офіційному сайті президента відповідь досі відсутня, хоча строк, який передбачений законом,  вже вийшов. Втім, залишимо процедури у спокої, їх президент уже й так порушив.

Суспільство миттєво відреагувало на позицію Порошенка щодо зброї, де президент сказав, що, за даними опитувань, 82% українців виступають проти закону, який дозволить вільне володіння зброєю. Лише 11% українців "за", - повідомив Порошенко і додав, що його ставлення до цього питання – на боці більшості.

Ми уже звикли, що влада не рахується з думкою громадян і хоче володіти монополією на правду, але те, як усі радники разом з самим президентом змогли заплутатися у елементарних поняттях, м’яко кажучи,  викликає здивування. А може, це усе навмисно?

Що Порошенко зробив неправильно?

У петиції не йдеться про те, що громадяни будуть ходити зі зброєю по вулицях

По-перше, петиція - це не соціологія, отже, з точки зору коректності  неправильно давати відповідь, апелюючи до результатів соціологічного опитування: адже більшість опитаних не знайомі з текстом законопроекту.

По-друге, петиція є консультативним інструментом, а не імперативним, який вимагає безумовного виконання, а тому президент мав би доручити Кабміну розглянути запропонований громадськістю законопроект, а не займати однозначну позицію.

По-третє, навіщо маніпулювати? Адже у петиції не йдеться про те, що громадяни будуть ходити зі зброєю по вулицях. Йдеться про законне право на захист, не більше.  Сьогодні ж на вулицях України дуже багато зброї і вона у руках не законослухняних громадян, а злочинців.

По-четверте. Навіщо усіх, хто має відмінну від влади думку, відразу відправляти в зону АТО? Якось не демократично усе це.

І, нарешті, не варто дискредитувати  інструмент петицій лише через те, що наш президент ставиться до них «по-своєму». Ми маємо змусити владу чути народ, а не маніпулювати думкою громадян. І для цього петиція є найефективнішим мирним засобом, який без партій, політтехнологів і проплачених мітингів солідаризує громадян довкола конкретних проблем і проектів.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.