Як радянські кадри знищують Україну

1 коментувати
В українській політиці десятиріччями сидять люди, що не здатні змінити країну

Якось Отто фон Бісмарк сказав таке: «Якщо б зарплата бюрократів коливалася вверх-вниз в залежності від рівня життя народу, тоді ці дурні менше б писали законів, а більше б думали».

І тут важко не погодитися.  Будь-який, навіть, якісно спланований, процес може бути зірваний некваліфікованим або некомпетентним виконавцем.  І саме кадрова політика - основа усіх українських бід.

За 25 років незалежності в Україні створено «гримучу суміш» - партократична система змішалася з радянською кадровою школою.

Партократична система підбору кадрів призвела до того, що незалежні фахівці «викидаються» з державної системи управління, оскільки вони є «чужими» для партій, які формують в Україні і законодавчу, і виконавчу, і судову владу. З іншого боку, партійні функціонери не допускають у партії розумних, талановитих і активних фахівців, оскільки останні є загрозою для тих, хто роками в партіях набуває однієї компетенції – уміння вижити у внутрішньопартійних склоках і вислужитися перед партійним босом.

Радянські кадри - це апатичні, пасивні, безініціативні і демотивовані  чиновники, які бояться будь-якої відповідальності і мають єдине завдання дослужити до пенсії. Але по дорозі до неї, ще щось по-тихому привласнити. Це люди процесу, а не результату.

Український можновладець - це низькооплачуваний, пасивний, некваліфікований функціонер

Ось і виходить, що український можновладець  - це низькооплачуваний, апатичний, пасивний, некваліфікований мультипартійний функціонер, завданням якого є служити найближчому начальнику і намагатися якнайдовше протриматися у своєму кріслі.

Подивіться на найвищий рівень державного управління. В усіх національних радах, Раді коаліції, уряді, РНБО, ситуативних кімнатах, військових кабінетах одні й ті ж люди, які десятиліттями в українській політиці. Вони приймаються концепції, стратегії, доктрини, плани, підписують угоди, а результат –нуль. Чому? Бо це люди процесу, а не результату. Для них важливо щось написати, прокричати про це на усю країну і, починати придумувати щось інше.

Що робити? Спершу відновити соціальні ліфти і департизувати виконавчу і судову владу. Не боятися позапартійних чи нових людей.  Далі, реформувати державні структури під фактичні потреби регулювання суспільно-економічного життя країни ліквідувавши зайві держустанови та встановити гідну зарплатню у державній службі. Створити мотивацію чиновника на позитивний результат, а не на процес. Не може бідний чиновник збудувати заможну країну! А розумні, активні та ініціативні люди бідними чиновниками бути не хочуть.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.