Путін розсмішив долар і налякав гривню

23 вересня, 13:02
Ексклюзив НВ

Вниз кинулися ринки акцій і валюти всіх країн світу, від британського фунта до єгипетського фунта, від євро до японської ієни щодо долара

Світові ринки продовжили зниження. І за останній тиждень індекс S&P500 втратив майже 150 пунктів, і ранок п’ятниці відкриє з позначки 3757 пунктів. Трохи спекулянти злякалися Путіна, трохи і ненадовго, прочитавши тисячу й один коментар світових політиків, які знущалися з російського диктатора і називали його погрози жестом розпачу. А ось що справді здатне налякати спекулянтів та інвесторів, то це підвищення ставки. І цього тижня ФРС, по-перше, знову підвищив ставку на 75 пунктів з 2,25−2,5% до 3−3,25%. Але це було очікувано. Більше налякала риторика голови ФРС, який не шкодував нерви гравців на ринку та чітко пообіцяв зробити все, що від нього залежить, щоб подолати інфляцію. Яка сама себе не поборола, як сподівалися ще рік тому.

Відео дня

В результаті вниз кинулися ринки акцій і валюти всіх країн світу, від британського фунта до єгипетського фунта, від євро до японської єни щодо долара. Уявіть, навіть японський центральний банк вийшов з інтервенцією, змусивши старожилів згадувати 1998 рік. Той рік, коли левова частка спекулянтів ще під стіл пішки ходила. Своє життя тільки у російського рубля, який і не росте і не падає, але що з ним там відбувається, вже мало кого хвилює. Так само як і різкий обвал на російських біржах через повідомлення про часткову мобілізацію (і погрози стерти світ у ядерний попіл) викликає лише резонне запитання — а що, у них ще залишився фондовий ринок? У кого ще своє окреме життя — то це в Туреччині. Тут укотре замість того, щоб підвищити ставку, її знизили. Вкотре забезпечивши лірі історичний мінімум. Але це, щоправда, таке собі досягнення. Нині кожен торговий день турецька ліра оновлює історичні мінімуми. Планомірно. Методично. Але нікуди не поспішаючи, стримувана всіма можливими способами з боку фінансової влади Анкари.

Український сегмент також опинився під тиском.

Показати ще новини
Радіо НВ
X