20 серпня 2018, понеділок

Інфовійни по-американськи

0 коментувати

Коли людей відрізають від маніпуляції, вони починають бачити в ній заборонений плід, що стає ще смачнішим

У США є легендарний персонаж Алекс Джонс. У нього є відомий ресурс «Інфовійни». Джонс – це щось на кшталт російського Кісєльова. Але талановитіше і самодостатніше.

Почався крик про те, що онлайн-платформи повинні дистанціюватися від Джонса. І платформи вирішили рішуче діяти.

Apple, Facebook, YouTube і Spotify заблокували сторінки Джонса та «Інфовійн» за використання мови ненависті. Про фейки Джонса ніхто не згадував, тому що Facebook ще до цього заявив, що фейки не суперечать стандартам платформи.

Twitter не заблокував, тому що не побачив у твітах порушення своїх стандартів. Джонс дійсно діє обережно і прибирає з Twitter дописи, за які його забанили інші.

Але якщо ви спробуєте запустити у Facebook посилання на сайт Джонса або розмістите його відео у YouTube, то проблем з поширенням не буде. Це свідоме рішення платформ.

Платформи намагаються пропетляти між тим, як вони розуміють себе і свободу слова

А якщо спробуєте завантажити в AppleStore спеціальний додаток «Інфовійн», то легко це зробите. Це теж свідоме рішення Apple. Ба більше, на тлі скандалу цей додаток ще й вибився в топ-5 у США за кількістю завантажень.

Мораль:

– платформи намагаються пропетляти між тим, як вони розуміють себе і свободу слова. З цього трапляються якісь напівреформи, а тому маніпуляція зрештою знаходить шпаринки і процвітає;

– платформи намагаються координувати зусилля. Це і добре, і погано. Добре, бо шанс на успіх має лише системна зачистка. Погано, бо невідомо, що вони спільно зачистять наступного разу;

– люди хочуть, щоб ними маніпулювали. Їм це подобається. І коли їх відрізають від маніпуляції, вони починають бачити в ній заборонений плід, що стає ще смачнішим.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.