Ксенії прикро. Як далеко Україна пішла від Росії

22 травня 2017, 19:03
70855
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Ксенії прикро. Як далеко Україна пішла від Росії - фото
Росія черговий раз демонструє, що вона без України – неповноцінна країна

Представники так званої «російської ліберальної громадськості» глибоко дезінформовані і демонструють повне нерозуміння процесів, що відбуваються в Україні. Заява Ксенії Собчак, однієї з представниць цієї самої ліберальної Росії і фронтмена акцій протестів на Болотній, – яскраве свідчення того, наскільки далеко Україна пішла від Росії за останні три роки.

На жаль, російські діячі мистецтва, мислителі та представники творчої інтелігенції не роблять нічого, щоб вивчати Україну. Тому помилки при оцінці подій, що відбуваються в нашій країні, зокрема, самої Ксенії Собчак, абсолютно типові для будь-якого представника інтелектуальної московської тусовки. За три роки люди так і не спробували зрозуміти причину і механізми соціальних протестів, що відбулися в Україні в 2013-2014-му і в подальші роки після початку війни з Російською Федерацією.

Чому було записано це звернення до Порошенка? Безумовно, Собчак – один з найбільш активних представників російських соцмереж, і, безумовно, тут присутній момент особистої образи. Дуже багато читають Собчак насамперед в російських соцмережах, тобто вона втрачає значну частину аудиторії. Але абсолютно дурна заява, адресована українському президентові, про те, що Порошенко нібито втратив 25 мільйонів виборців – це смішно. Велика частина користувачів ВКонтакте - молоді люди у віці від 10 до 25 років, частина з яких елементарно не може голосувати.

Суть істерики і комплексів Собчак криється там само, де й комплекси Путіна, Лаврова, Медведєва

Очевидно, люди живуть в медіаконтексті, створеному телеканалом Дощ. До речі, не найгіршим. Але знову ж таки, ця абсолютно перекручена картинка подій в Україні говорить про те, що навіть такі інтелектуальні просунуті канали на кшталт Дощу змушені транслювати ту ж пропагандистську жуйку, просто більш вишукану і не так незграбно зроблену як та, що робить Перший канал, Росія 24 або НТВ. Насправді, заборона Дощу була абсолютно виправдана, тому що люди на цьому каналі створили самі для себе картинку і потім самі в неї повірили.

Зрозуміло, що аудиторія, до якої звертається Собчак, не тільки українська, а й російська. Але претензії на інтелектуальне лідерство, яке вона буцімто демонструє, мовляв, в Росії як і раніше творчий та інтелектуальний бомонд, а в Україні не зрозумій що, – вони вже не мають нічого спільного з реальністю. У нас з'явилося абсолютно нове покоління громадських лідерів, журналістів та експертів, сьогодні орієнтуються не тільки на Росію, але і загальноєвропейський контекст.

Зрозуміло, що Ксенії прикро. Думаю, ця образа, зокрема, пов'язана з глибоким комплексом, що вразив усю російську еліту і тусовку через отримання Україною безвізового режиму з ЄС та успішного проведення Євробачення. Думаю, це теж одна з причин образи пані Собчак, яку вона ретельно приховує і сама собі в цьому не зізнається.

За фактом, Ксенія Собчак, сама того не бажаючи, додала балів Порошенку. Будь-які нападки з Росії, особливо представників ліберальної громадськості змушують українців (принаймні, якусь частину) наїжачуватися.

Чому люди так реагують? Справа не в тому, що ми живемо в медіаконтексті Росії й купилися на маніпуляції. Вважаю, що заяви, зроблені Віталієм Портніковим, Мустафою Найємом та іншими лідерами громадської думки, – абсолютно справедливі. А ті, хто вважає, що це реакція на провокацію, нехай подивляться, скільки істерик і вереску в Росії з приводу заяв Геращенка, Авакова, Порошенка, Яроша і інших українських політиків. Там заявам українських політиків приділяють значно більше уваги, ніж заявам росіян в Україні. Там це стає темою обговорення в ток-шоу на всіх центральних каналах, повідомленнями про це рясніє інтернет, той же канал Дощ і т. п.

Росія черговий раз демонструє, що вона без України – неповноцінна країна з українським комплексом. І всі заяви Путіна, Лаврова, а тепер і Собчак, свідчать про те, що цей комплекс тільки посилюється, у міру того, як Україна віддаляється від Росії. І причому робить це успішно, розвиваючи економіку в умовах припинення товарообігу з РФ. Тому суть істерики і комплексів Собчак криється там само, де й комплекси Путіна, Лаврова, Медведєва та інших представників російського істеблішменту.

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Фінанси

Вчора, 09:30

thumb img
Як приватний інвестор може купити ОВДП і скільки можна заробити на цих цінних паперах
Події

Вчора, 08:56

thumb img
Голоси українського Криму. Російська окупація півострова день за днем, розказана очевидцями
Події

Вчора, 17:26

thumb img
Перевірка на доброчесність. У чому підозрюють сімох кандидатів на посади в Антикорупційному суді