Кримські татари за дужками, або Безпомилковий тест на негідників

18 травня 2017, 18:14
77
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Кримські татари за дужками, або Безпомилковий тест на негідників  - фото
Пам'ять про депортацію кримських татар руйнує головну «духовну скрепу» РФ – міф про Велику Вітчизняну

У Криму російські силовики весь день намагаються перешкодити кримським татарам поминати жертв депортації. Чесно кажучи, в цьому немає нічого дивного. Тому що пам'ять про депортацію руйнує головну «духовну скрепу» РФ – міф про Велику Вітчизняну.

У межах цього міфу депортація кримських татар була "покаранням за колабораціонізм". І 18 травня для імперії – це день покаяння, але не перед кримськими татарами, а день покаяння для кримських татар.

І така вибіркова пам'ять існує тільки для кримських татар. Тому що ніхто в Росії 9 травня не каже, що треба пам'ятати не тільки про подвиги російських солдатів, але ще і про Андрія Власова і РОА, про 15-й козачий кавалерійський корпус СС і 29-ту гренадерську дивізію. Більше того – всі народи Союзу сприймаються тільки як переможці, і лише кримським татарам за доступ до цього свята пропонується пройти фейс-контроль через прилюдне покаяння.

Щодо інших народів діє негласний принцип: подвиг і героїзм оголошуються колективною нормою, а зрада і колабораціонізм – індивідуальними відхиленнями. А щодо кримських татар вийшло все навпаки: їхні герої - як двічі герой СРСР Амет-Хан Султан – оголошуються винятками з правила, а правилом оголошуються ті, хто воював на боці вермахту.

Рефреном звучить теза про те, що «відсоток зрадників» серед кримських татар виявився вищий, ніж у інших народів

Рефреном звучить теза про те, що «відсоток зрадників» серед кримських татар виявився вищий, ніж у інших народів. Але всі, хто в Росії порівнює чисельність росіян і кримських татар, які воювали по різні лінії фронту, забувають одну просту річ: колабораціонізм можливий лише на окупованій території. У Томську або Владивостоці не могло бути ні поліцаїв, ні добровольчих охоронних батальйонів – німці туди не дійшли, а, отже, місцеве населення не стояло перед подібним вибором. Тому любителі вираховувати «коефіцієнт зради» мають брати за основу чисельність населення, що жило на території, окупованій вермахтом. А це вже дасть зовсім інші пропорції.

Але доводити все це прихильникам «русского мира» абсолютно безглуздо. Кримські татари винесені за російські дужки саме тому, що трагедія депортації заважає адептам Кремля відчувати перемогу у війні як безумовне свято. Тому що саме вона перекреслює увесь пафос: виходить, що звільнення півострова від німців не стало торжеством справедливості. Що за звільненням була трагедія. Що Добро, перемігши Зло, саме вчинило злочин. І треба визнати, що це було не цілком "Добро", або заявити, що воно зробило не цілком злий вчинок.

І ось вже 73-й рік поспіль цей день стає безпомилковим тестом на негідників.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Авто

Вчора, 20:00

thumb img
Дайте дві. Чому Tesla Model Y суттєво вплине на ринок електричних кросоверів
Політика

Вчора, 18:55

thumb img
Поважаю євреїв і росіян, але президентом повинен бути українець. Користувачів Facebook обурила фраза політолога Палія
Гаджети

Вчора, 21:01

thumb img
Народжений вбивати. Огляд смартфона Samsung Galaxy M20