Кремлівський список. Коли США введуть санкції?

12 березня 2018, 23:03
1008
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Адміністрація США працює над санкціями. Та щоб вони були ефективними, американцям необхідна підтримка

У своїй промові на прес-конференції Atalntic Council, заступник міністра фінансів США Сігал Манделькер підтвердила, що санкції проти Росії готуються, і допустила, що вони будуть спрямовані на оточення Володимира Путіна. […]

Політика санкцій є ключовою у трьох основних напрямках зовнішніх відносин США – з Росією, Північною Кореєю та Іраном. Історія санкцій адміністрації Трампа демонструє поміркований успіх у Росії та свідчить про потенційний прорив у Північній Кореї. […]

У своїй промові Манделькер висвітлила проблематику «великої трійки» санкційних режимів.

Росія. […] Чиновниця підтвердила, що адміністрація готує додаткові санкції проти Росії, опираючись на секретну частину так званого «кремлівського списку». Експерти вважають, що проведено відмінний аналіз владної структури російського президента. Це стало ще однією вказівкою на те, що адміністрація не бере за основу ту дискусійну опубліковану частину цього списку та повертається до впровадження потенційно потужної системи санкцій, яка частково стане відповіддю Росії на її втручання у вибори США-2016, а також подальшу дезінформаційну кампанію. Добре підготовлений пакет санкцій міг би повернути довіру до адміністрації президента після неоднозначних сигналів про російське втручання та затягування із реалізацією закону «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій», який Трамп підписав минулого року.

Ефективність санкцій залежить від зацікавленості з боку ЄС

Примітно, що Манделькер проанонсувала прийняття санкцій, спрямованих проти корупціонерів та порушників прав людини. Таким чином, за словами чиновниці, США заразом просувають свої інтереси, які тепер слід розуміти у більш ширшому значенні.

Північна Корея. Манделькер більш детально розповіла про очікувану зустріч між Трампом та Кім Чен Ином, лідером Північної Кореї. Вона допустила, що ця подія таки змусить переглянути ідею щодо впровадження більш жорстких санкцій проти цієї країни, проте, як і інші представники адміністрації, наголосила на тому, що існуючі санкції, які мають спонукати Кім Чен Ина до денуклеаризації, не відмінятимуть.

Іран. Уникаючи розмов про те, чи вийдуть США з ядерної угоди з Іраном, Манделькер наголосила на руйнівній поведінці Ірану в регіоні. Здебільшого, чиновниця говорила про вже існуючі санкції проти Ісламського революційного гвардійського корпусу та інші заходи, які не стосуються ядерної угоди. У своїй промові чиновниця прагнула продемонструвати, що США зберігають свою жорстку позицію по відношенню до Ірану, навіть якщо і досі не виходять з ядерної угоди. Тим не менш, заяви Манделькер навряд чи свідчать про остаточні плани адміністрації.

Питання та виклики. Як плани адміністрації, так і її несподіваний «ціннісний» вектор вразили аудиторію. Та дискусії, які відбулись після промови Манделькер, засвідчили, наскільки складно буде все це реалізувати.

Як зазначили досвідчені політики, впровадження санкцій проти Росії потребує сильної міжнародної підтримки. Іншими словами, ефективність санкцій залежить від зацікавленості з боку ЄС. Санкції проти Північної Кореї – якщо їх посилять на випадок провалу майбутньої зустрічі – потребуватимуть підтримки Японії та Південної Кореї, а також сприяння з боку Китаю. Американці також прагнуть, щоб європейці посилили свій тиск на Іран в контексті впровадження тих санкцій, які не стосуються ядерної угоди.

Та чи можуть США сподіватись на таку підтримку від своїх союзників у часи, коли американські експерти знищують політичну міць країни, вдаючись до не надто вмотивованої критики, приміром, нових тарифів Трампа на імпорт сталі та алюмінію?

Політика посилення санкцій проти Північної Кореї – не без допомоги ООН – схилила Кім Чен Ина до переговорів. Минулі спроби домовитись з Північною Кореєю не надто надихають, та це не означає, що нам варто ігнорувати нові можливості. Зрештою, денуклеаризація могла б стати частиною більш комплексної угоди.

Чи розірвуть США ядерну угоду з Іраном, якщо початок тематичних перемовин з Північною Кореєю буде успішним? Як це може вплинути на ситуацію?

Активне впровадження санкцій потребує ресурсів. Якщо поєднати санкційний пакет Держдепу з санкціями різних відділень міністерства фінансів, то це могло б мати ефект. Представники бізнесу заявили про свою готовність дотримуватися санкцій, але закликали адміністрацію до чіткості, послідовності та передбачуваності. І це звучить логічно. Але Управління іноземними активами Міністерства фінансів закликають бути більш активними в цих питаннях. І це попри те, що Державну службу координації санкцій скасували, переклавши її обов’язки на одну особу (тямущу, але все ж таки одну), а помічника секретаря з економічних та ділових справ там і зовсім немає.

Нестача ресурсів свідчить про слабку політику.

Так, у сфері санкцій, як і в інших, професіонали та експерти адміністрації президента добре роблять свою роботу. Як правило, це дає хороші результати. Та найбільше питання полягає в тому, чи отримає ця команда необхідні ресурси та підтримку в просуванні американських інтересів.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Atlantic Council. Републікація повної версії тексту заборонена

Оригінал опубліковано на Atlantic Council

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Ігри

Вчора, 13:00

thumb img
Кошмар для Sony. Google анонсувала хмарний ігровий сервіс Stadia
Інновації

Вчора, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і розв'язати 10 глобальних проблем планети Земля
Travel

Вчора, 20:44

thumb img
Далекий континент. Чим може підкорити українця Австралія