Амністія бойовиків у Донбасі: підводне каміння

1 коментувати
Якщо ми хочемо, щоб війна на сході припинилася, то питання Донбасу слід розглядати окремо

Питання про амністію донбаських бойовиків піднімалося давно, зокрема на паризькій зустрічі лідерів нормандської четвірки, ставши частиною обговорень щодо виконання Мінських угод.

Амністія в українському законодавстві існує і зараз, однак російсько-сепаратистська сторона наполягає на тому, щоб вона була доповнена деякими особливими положеннями, враховуючи ситуацію, що склалася на сході країни.

Особисто я вважаю, що відкидати ідею амністії в цілому було б не зовсім розумно, проте її потрібно не просто оголосити, а розписати детально. Узагальнення в цьому питанні недоречні. Потрібно глибоко аналізувати, яких бойовиків амністувати – тих, у кого кров на руках, тих, хто організовував розправи над українськими солдатами і тримають українських полонених у своїх підземних казематах, знущаються над ними і катують? Звичайно, ні. Не можна амністувати всіх без винятку.

Іншими словами, розглядати цю справу потрібно системно і глибоко. Амністія повинна бути розписана не тільки по суті, але і в часі. Після цього повинен бути наданий термін на виконання всіх домовленостей, зокрема, з боку ДНР/ЛНР. Якщо невизнані республіки виконають свою частину домовленостей вчасно, то можна порушувати питання про амністію; якщо ні – не ставити його.

Амністію потрібно не просто оголосити, а розписати детально

Якщо ми хочемо якогось просування в мінському переговорному процесі, то відкидати питання амністії як такої не можна. Якщо ми хочемо, щоб війна на сході припинилася і держава, нарешті, повернулась у стан територіальної цілісності й суверенітету, то питання Донбасу потрібно розглядати окремо: можна домовитися про те, що ці регіони набувають певного управлінського статусу на певних, прописаних у Конституції, умовах. Тобто, вони входять до складу української держави, але при цьому мають свої особливості.

Якщо так підходити до справи, то потрібно вести переговори далі, нічого при цьому не відкидаючи. Якщо ж дати волю амбіціям і все відкинути, то ця проблема залишиться в її нинішньому стані: обстріли, терористи тощо. Ми станемо гарячою точкою, яка створить країні складні соціально-економічні та політичні умови.

Більше думок тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.