Країна в тотальному заторі, або Розмова з таксистом

7 березня 2018, 01:20
3484
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Влада занадто багато думає про те, що скаже київський таксист. І боїться порушити його зону комфорту

Кажуть, усе місто стоїть. Тотальні затори. Буває. Подобається? Навряд чи.

Випадок один. Їдемо тут нещодавно з таксистом. Затор. Тягнемося. Винне в усьому перехрестя, куди перехресно виїжджають усі підряд. І блокують його. Все як завжди. І таксист, як завжди, змахнувши рукою, скаржачись на життя, каже: «От не поважають у нас одне одного. Тому і порядку немає». Важко з ним не погодитися. На що йому дається відповідь, що скоро камери ввімкнуть, за кожен такий виїзд на перехрестя буде приходити рахунок, як за опалення взимку, і всі прекрасно почнуть поважати одне одного. І не буде жодних проблем. На що таксист змінився на лиці та заявив, мовляв, знає він, як у таких випадках змінювати владу. І не можна українців штрафувати, доки Ахметов не сидить.

Випадок другий. Один відомий телеканал. Який за правду і проти багатьох. Але в основному за найнеприкрашенішу правду. І за бабусь у Нацбанку. Але в основному за правду. І ведучий у них, страшний правдоруб, запитує в кінці ефіру, що ж це таке робиться, в країні зубожіння і геноцид, а в маршрутках ціни піднімають. Скільки це триватиме, як то кажуть. На що логічна відповідь, що маршрутки – вони взагалі не через гарне життя. Треба розвивати громадський транспорт, як роблять у всіх мегаполісах світу, і від оцих самих маршруток скоріше відмовитися. І що для цього потрібно, нарешті, звільнити смугу громадського транспорту, що прискорить хід цього самого транспорту. Підвищить його привабливість. І треба всього лишень увімкнути камери, зібрати за тиждень з однієї вулиці бюджет невеликого містечка, і все поїде. На що правдоруб заявляє, що знову за кошти людей ці реформи. І не можна таке робити. Не можна у людей забирати смугу. І неважливо, що люди паркуються там, порушуючи правила.

І не можна українців штрафувати, доки Ахметов не сидить

Таких прикладів, напевно, багато. Як і заторів у місті. Затори – це проблема. Для вирішення будь-якої проблеми потрібно провести умовну реформу. Простіше кажучи, якщо щось не працює належним чином, то перебудувати це і змусити працювати правильно. Та от біда, змусити працювати правильно – означає застосувати батіг. Пряники не працюють. Ніхто не платить податки з власної волі. Ніхто не дотримується правил дорожнього руху, якщо за їхнє порушення ніхто нікого не карає. Люди не такі. На жаль. Самі по собі.

Виявляється, що будь-які правила та їхнє виконання ми не полюбляємо. Але дуже хочемо, щоб усе працювало. А так не буває. Або батіг і примус до правил. І нормальний сценарій. Або звичний безлад. Або штрафи і вільні дороги, або затори і взаємна неповага. Або ми всі сплачуємо податки, і вистачає на пенсію, або всі стаємо ФОП і відправляємо пенсіонерів вмирати в долину смерті. По-іншому не буває.

А поки що ми всі стоїмо в заторі. І тут навіть не сніг винний. І не судді на своїх машинах. Це лише антураж.

А влада боїться запустити камери. Тому що бояться народного гніву. Адже народ чомусь не гнівається, коли стоїть у заторі. Але буде дуже проти, коли зроблять щось, щоб цих заторів не було. Хіба що хтось махне чарівною паличкою, і дороги в Києві розширяться в чотири рази. І популізм влади не може радувати. Але ж це народ кричить, що влада про нього не думає. Але ж усе навпаки. Влада занадто багато думає про те, що скаже київський таксист. І боїться порушити його зону комфорту.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Культура

Вчора, 14:04

thumb img
Французька весна 2019: Оголошено кінопрограму фестивалю
Краса та мода

Вчора, 20:30

thumb img
10 трендів весни. Як підготувати свій гардероб до дощу, сонця і грози
Події

Сьогодні, 10:31

thumb img
Розпочнуть із площі. Влітку в Києві стартує реконструкція Центрального вокзалу