Мій Майдан не закінчився

6 коментувати
Річниця Майдану - це чудовий привід згадати все. Все до найдрібніших подробиць: і імена загиблих, і заради чого все це було

Мій Майдан не закінчився. Покиoj у мене не виходить, навіть якби я сильно захотів. Дотепер прокидаюся рівно о 3:30 практично щоночі. Коли в 3:39, коли в 3:34. Пам'ять поступово затирає образи. Але у нас є запах. Кажуть, запах тримається десь в нейронах найдовше.

2010. «-За кого будемо голосувати?» «Я не можу за Тимошенко. Ну, чесно. Хрещена мама українського популізму та корупції, газова королева, хіхікає з Путіним над президентом України. Без варіантів!» «Так, а що ти пропонуєш, за Януковича? Ти сам себе чуєш? За Януковича?» «Ну, тоді давай проти всіх». «А сенс? Все одно голос піде». «Я не знаю». «Я теж. Але точно не за Тимошенко. З нею все ясно. Це важко, але, мені здається, Україна має пройти щеплення Януковичем».

Осінь 2013. «Чому не підписав?» «Це не так важливо. Сім'я зробила вибір. Причини - це друге питання. Що сказав Путін Януковичу, не має значення. Треба виходити». «Ти віриш, що вийдуть люди?» «Не дуже. Повторення 2004 вже не буде. Та й яка різниця?! Особисто ти проковтнеш?» « Ні». «Не знаю, що буде. Але щось буде. Або Білорусь Лукашенка, в кращому випадку». «Коротше кажучи, давай сьогодні ввечері, годині о 19:00, біля стели. Там не так багато людей, але поступово виходять. Вчора вже були. І позавчора. Подивимося».

До цього часу прокидаюсь рівно о 3:30 практично щоночі

Потім були побиття, розгони, розстріли, втеча Януковича і його Сім'ї, анексія Криму, вторгнення на сході, війна та тисячі загиблих. Ми пройшли через багато хвиль радикалізації, пролили ріки крові та сліз. Ми проголосували за Порошенко. Абсолютно випадково. Так збіглося. А могли і за Кличка від стресу. Після першого туру мир не настав. Закономірно. Але він старається. Це видно. Він теж дуже хоче миру в Україні. Все інше, схоже, не дуже. Або не вміє. Або команда гнилувата та дурнувата. Інакше я б не прокидався о 3:30. Організм не обдуриш. Трохи зачекати. І історія все розповість.

Великі у нас виклики. Величезні. Ми зобов'язані один одному допомагати. Інакше не виживемо. Головне не забувати. Річниця Майдану - це чудовий привід згадати все. Все до найдрібніших подробиць. І імена загиблих. І заради чого все це було.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.