Три переконливі причини вакцинуватись від грипу в період пандемії Covid-19

28 жовтня 2020, 17:52
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Щорічно з настанням осені ми морально готуємося до сезону ГРВІ та грипу й сподіваємось, що зможемо його подолати без зайвих турбот та небезпек

Захист від грипу в такій ситуації виходить на перше місце, адже це захворювання може мати дуже серйозні наслідки. Цього року для всіх нас ворогом здоров’я № 1 став вірус Covid-19, але на фоні цього небезпечного захворювання варто все ще пам’ятати й про інші загрози. А що найголовніше — пам’ятати про те, як ми можемо захистити себе та своїх близьких від таких загроз як, наприклад, грип. Тож поговоримо про те, чому вакцинація від грипу в період пандемії точно стане в пригоді.

Відео дня

Варто пам’ятати, що грип — це досить важке захворювання, яке буває і у дорослих, і у дітей. Особливо грип небезпечний для людей, які в групі ризику: для вагітних, людей з цукровим діабетом чи іншими хронічними хворобами. Для тих людей, які не входять до цих груп, вакцинація також рекомендована, адже це захищає і здоров’я цих людей, і сприяє формуванню колективного імунітету до вірусу.

Причина 1: Вакцинація від грипу допоможе уникнути ускладнень при зараженні на Covid-19

Якщо говорити про грип у світі пандемії Covid-19, то на даний момент ми точно не знаємо, чи можливе одномоментне зараження на грип та вірус коронавірусної хвороби. Однак, ми точно розуміємо, що такий перебіг подій з високою ймовірністю протікатиме важче, і таку людину буде складніше лікувати з ризиком серйозних ускладнень. Так само захворювання на грип доволі сильно послаблює імунітет людини, і тоді організм може бути більш сприйнятливим до Covid-19 після перенесеного грипу. На жаль, сьогодні єдиним реальним способом захистити себе від коронавірусної інфекції є дотримання усіх гігієнічних норм та заходів з соціального дистанціювання, адже специфічної вакцини проти вірусу поки не існує. Тому в ситуації, де ми не маємо захисту від цієї загрози, можливість захистити себе від вірусу грипу за допомогою ефективної вакцини може дійсно вберегти не лише від можливих ускладнень, а й зберегти життя.

Вакцинація від грипу не вимагає особливої підготовки

Причина 2: Вакцинація від грипу може допомогти в діагностиці Covid-19

В епідеміологічному сенсі осінь цього року дійсно «гаряча»: стрімке поширення Covid-19, сезон грипу та інших ГРВІ. І в лікуванні будь-якої хвороби важлива оперативна й точна діагностика, яка зможе вчасно допомогти зберегти здоров’я. У випадку з цими хворобами ситуація дещо ускладнюється, адже симптоматика захворювання може бути дуже схожою чи навіть однаковою. У цьому випадку вакцинація від грипу може допомогти швидко й правильно діагностувати захворювання. Наприклад, якщо людина з симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції прийшла на прийом до терапевта, але раніше вакцинувалась від грипу, ми можемо відразу розглядати інші варіанти — і в першу чергу коронавірусну хворобу, що в свою чергу допоможе більш оперативно перейти до лікування.

Причина 3: Вакцинація від грипу — простіша та ефективніша, ніж може здатися на перший погляд

Я доволі часто чую від пацієнтів, що вакцинація від грипу — це складний процес та зайвий клопіт. Насправді ж вакцинація від грипу не вимагає якоїсь особливої підготовки. Це нежива вакцина, тому в неї практично немає протипоказань чи застережень.

А от ефективність вакцинації полягає не тільки у захисті вашого здоров’я. В таких ситуаціях ми маємо думати не лише про себе, а й про своїх батьків, дітей, друзів, колег та інших близьких нам людей. Якщо одна людина захворіє на грип чи будь-яке інше ГРВІ, ризики підвищуються і у всіх навколо. Для максимального захисту населення від грипу потрібно, щоб вакцинувалось якомога більше людей. Щеплення не просто потрібне нам тут і зараз, аби подолати цей епідеміологічний сезон. З кожною новою людиною, яка вирішила зробити щеплення від грипу, ми наближаємось до колективного захисту від хвороби. А цього року, на жаль, ризики у нас подвійні. Тож подумайте вчасно про свій захист та захист своїх найрідніших і бережіть себе.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Погляди
Дайджест авторських поглядів щодо найбільш гострих питань
Щовівторка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X