З іскри спалахне полум'я?

1 коментувати
З іскри спалахне полум'я?
Нарешті «матрацній стратегії», яка поки ще впевнено перемагає всі інші, доступні пересічному українцеві способи збереження зароблених грошей,завдано удару

Це зовсім не означає, що потрібно прямо зараз бігти продавати наявні долари і євро й нести гривні в банк, але прогалину пробито і віриться, що залатати її не вдасться. Чесно кажучи, як громадянин України, я цьому дуже радий, адже кінець «матрацної стратегії» означає початок нового етапу в розвитку країни.

Бронебійним снарядом, який витрусив перший пил з «матрацу», стали аж ніяк не заколисування НБУ щодо достатності резервів, не розповіді чиновників про позитивний платіжний баланс, що скоріше є наслідком зупинки української економіки, ніж успіхів у зовнішній торгівлі та переорієнтації на європейські ринки і не повернення блудних міністрів у материнське лоно уряду «реформаторів». Іскра надії зблиснула в Одесі, а точніше в Іллічівську, де ТИС якимось чином переконав американського гіганта Cargіill інвестувати в будівництво нового терміналу, загальною вартістю $130 млн.

І справа навіть не в мільйонах, створених робочих місцях і потенційних податках. В першу чергу - це сигнал, що ще не все втрачено: надія жевріє і є компанії і люди, готові вкладати в Україну.

Сила цього сигналу цілком здатна заглушити непереконливі і набридлі мантри влади єдності, вірності курсу реформ, нещадній боротьбі з корупцією та інше базікання.

Тепер головне, щоб сигнал не згас, і сотні мільйонів інвестувалися регулярно. Подібні проекти повинні стати звичною подією, а не як зараз, коли на підписання договору прибіг майже весь Кабінет міністрів на чолі з прем'єром, щоб сфотографуватися на тлі людей, які справами, а не балачками, розвивають Україну.

Для порівняння, у сусідній Польщі, загальний обсяг прямих іноземних інвестицій склав майже $200 млрд, завдяки чому було створено близько 2 мільйонів робочих місць. Тільки в минулому році прямі іноземні інвестиції в польську економіку склали близько $10 млрд. Якщо кожен раз проводити фотосесію для урядового портфоліо, то міністрам і прем'єру довелося б позувати сто разів на рік, вдвічі частіше, ніж відвідувати засідання Кабінету міністрів.

Для України прямі іноземні інвестиції – це ключ до порятунку і єдиний можливий рецепт майбутнього процвітання: економічного зростання, стабільності валюти, підвищення рівня життя українців та ефективного вирішення багатьох існуючих конфліктів і протиріч. Людям, у яких є майбутнє, створювати різні народні республіки ніколи й нема чого. І якщо колись цей рецепт буде серйозно сприйнятий нашою владою, тоді можна буде сміливо, без докорів совісті, встати і сказати: «Громадяни, «витряхніть» всі долари з матрацу та інвестуйте їх в Україну».


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.