Веселиться та радіє весь народ

8 коментувати
Веселиться та радіє весь народ
Чому ми, обдаровані чудовим географічним розташуванням, багатими надрами, найбільш родючою землею і чудовим кліматом, живемо з вічно простягнутою рукою

Назвіть єдину спільну рису, напевно притаманну кожному з геніїв, які залишили слід в історії людства, чи то в науці, мистецтві, спорті або підприємництві? Упевнений, що багато хто обере працьовитість. Кілька разів переписаний вручну, гусячим пером, роман «Війна і мир», величезна кількість чернеток і правок на сторінках творів Гоголя та Пушкіна, нескінченні години тренувань і роботи, без вихідних і свят, видатних спортсменів і спритних підприємців. Хіба це не найкращий доказ?

Напевно, те ж саме буде справедливо стверджувати стосовно країн і народів. Чого тільки вартий приклад голландців, які відвоювали у моря дорогоцінні землі і перетворили морське дно в родючий грунт? Або, наприклад,  німців, які програли дві війни і втратили півкраїни та за кілька десятиліть створили економічний локомотив всієї Європи? Зрештою, американців, які перетворили величезну дику територію, з неймовірно складними кліматичними умовами, в ікону капіталізму і основу світового економічного порядку?

З іншого боку, гляньте на греків, аргентинців або хоча б на нас, українців. Ще кілька відмінних, але, на жаль, негативних прикладів і доказів того, що наполеглива праця – це, мабуть, єдиний вірний шлях до процвітання.

Обдаровані чудовим географічним розташуванням, багатими надрами, найбільш родючою землею і чудовим кліматом, ми живемо з вічно простягнутою рукою в очікуванні допомоги від працьовитих країн. Якась принизлива картина, але, по-моєму, це мало кого бентежить, настрої особливо не псує і жити нікому не заважає.

Годі нам журитися, та й немає часу: адже ми весь час щось святкуємо. То заговляоємся, то розговляємося, це вже в крові. Гуляють всі! У дитинстві, отроцтві, юності, зрілості та старості. Можна сказати, любов до свят – це історично сформована національна традиція. В голландській школі діти влітку відпочивають всього п'ять тижнів. У нас - три місяці, а якщо додати всі інші канікули, а до них ще й  карантини, які стали популярними, то вчитися взагалі ніколи. Та й навіщо? Як показує новітня історія, «успіху по-українськи» гарна освіту та виховання скоріше заважає, ніж допомагає. У дорослому житті - теж свято. Відпустка - гарантовані чотири тижні. У процвітаючій Америці - два, а у нас чотири. Правильно, нехай американці працюють, адже їм ще й нас забезпечувати потрібно, роздаючи кредити та гранти. На вершині піраміди ще комфортніше. Не встигли депутати повернутися з одних канікул, як вже інші на підході. У понеділок і п'ятницю зала в Раді теж порожня. Коли працювати - відпочиваємо, святкуємо.

Напевно, такої кількості офіційних свят, як у нас, немає ніде в цивілізованому світі. Два-три тижні на Новий рік та пару тижнів на «травневі» країна просто відключається. Перенесення робочих днів на державному рівні і закон про вихідні по понеділках, після свята, щоб краще відчути його смак і трохи отямитися - це, взагалі, по-моєму, українське ноу-хау. Якщо скласти всі разом, то виходить півтора-два місяці байдикування в році. Чи не забагато для країни, що веде війну, що знаходиться на межі економічного колапсу, переживає жахливу демографічну кризу, та ще й прагне в Європу?

У зв'язку з цим і питання: а чи готова Україна, не окремі її громадяни, а вся країна, систематично працювати так само, як це роблять німці, голландці, скандинави чи англійці? Місце утриманки в шенгенській зоні вже зайняте Грецією, а в нинішньому економічному становищі «доглядати» ще за однією «красунею» Європейський союз навряд чи зможе собі дозволити. Тому за роботу, товариші! Хоча червень з його дванадцятьма днями відпочинку, очікуваним перенесенням вихідних і сприятливим прогнозом погоди, напевно, дуже складний місяць для початку нового життя.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.