Не треба критикувати, запропонуйте щось конкретне

5 коментувати
Не треба критикувати, запропонуйте щось конкретне
Бувають ситуації, коли всі поради роздано, допомогу надано, а пуття ніякого. Всі зусилля розбиваються об стіну нерозуміння або небажання. Це про українську владу

Багатьом з вас хоч раз у житті доводилося чути на свою адресу закиди, мовляв, критикувати найлегше, а от краще б взяли, та й запропонували щось конкретне. Справедливе зауваження, як не погодитися? З іншого боку, бувають ситуації, коли всі поради роздано, допомогу надано, а пуття ніякого. Всі зусилля розбиваються об стіну чи нерозуміння, чи небажання, а то й просто злого наміру.

Хто тільки не пропонував свою допомогу Україні. Хто тільки не намагався наставити нашу владу на правильний шлях. Які люди, які імена: Бальцерович, Бендукідзе, Міклош, список довгий, всіх не перелічити. Багато хто з них зуміли врятувати свої країни від злиднів та розорення і впоралися з кризами, не менш складними, ніж та, яку вже кілька років переживає Україна. Вони не витрачали роки на прекраснодушні обіцянки, нехай і гарною англійською, прикриваючи власну державну імпотенцію розмовами про зовнішні та внутрішні труднощі. Вони просто будували свої держави.

Цей список великих політичних фігур з успішним досвідом проведення реформ можна продовжити й іншими союзниками України: МВФ, Світовий банк і ЄБРР. Що б не казали про ці організації, але в них працює безліч світлих голів, грамотних фахівців, до порад яких варто прислухатися.

Чимало добрих порад дали Україні і приватні інвестори: Джордж Сорос, власники українських євробондів, представники інвестиційних фондів та великих індустріальних компаній, котрі мають гігантський досвід роботи з країнами, що розвиваються. Зрештою, чимало правильних речей було запропоновано українськими фахівцями та потенційними внутрішніми інвесторами, власниками успішних компаній. Було б нерозумно вважати, що всі ці люди хочуть бачити країну жебрачкою і знедоленою. На відміну від наших політиків і олігархів їхні прибутки безпосередньо залежать від темпів економічного розвитку, відкритості та прозорості, правової захищеності та інших правильних слів, тисячу разів адресованих владі звідусіль протягом останніх років. Які ще поради потрібні, щоб почати справжні реформи?

Та ніякі! Адже справа зовсім не в порадах, а в абсолютному небажанні щось змінювати. Сміливий вчинок міністра економіки є найкращим тому підтвердженням. Виявилося, що «гарвардські хлопчики», професіонали, які бажають реформувати країну і зробити її кращою, владі просто не потрібні. Потрібні лише люди, якими можна прикритися, щоб жебракувати на Заході.

Скандал з відставками міністрів міг би стати відмінним каталізатором процесу змін, але на превеликий жаль, здається, буде перетворений досвідченою в політичних інтригах владою у фарс. Ось тільки наївно було б вважати, що всі ці хитрощі з відкликанням відставок, палкими заявами про єдність команди та іншої нісенітницею зможуть обдурити когось, що всередині країни, що за межами України. На мій погляд, влада продовжує посилати чіткий сигнал всьому світу, що реформувати країну вона не хоче. Не те, щоб не може або не знає як, а саме не хоче!

А з таким підходом до державного будівництва перспективи для економіки і нашого з вами добробуту вимальовуються досить сумні. Перш за все, не бачити нам інвесторів, як своїх вух. МВФ, можливо,в борг і дасть, зважаючи на політичну необхідність, а ось інвесторів, які несуть нові технології, створюють робочі місця і роблять країну багатшою, українською «маніловщиною» не заманиш. А без прямих іноземних інвестицій, яких як не було, так і немає, ми приречені на подальшу стагнацію, що, власне, і підтверджується об'єктивними результатами нашого інвестиційного портфеля за січень. За один місяць індекс Української біржі UX знизився майже на 5%, ціни на нерухомість впали на 3% в доларовому еквіваленті, а девальвація гривні склала 4%, що, безумовно, сталося з вини критиканів і через відсутність конструктивних пропозицій.

І все-таки, дуже хочеться вірити, що це не назавжди і, принаймні, гучна відставка порядної людини не пропаде марно, а стане поштовхом до змін. Хоча, з іншого боку, в цій ситуації більше допоможуть не поштовхи, а стусани, та якомога сильніші.

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Країна з Христиною Бердинських – щосереди

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.