Любите владу? Здавайте долари

7 коментувати
Любите владу? Здавайте долари
Вже очевидно, що всі відведені спроби реформувати Україну нинішні лідери безрезультатно розтринькали

Великий державний діяч і патріот своєї країни Махатма Ганді стверджував, що перемога, досягнута насильством, рівносильна поразці, бо короткострокова. Якщо замінити «насильство» на «брехню», то цей вислів блискуче характеризує події останніх тижнів і визначає суть української державної політики на всіх рівнях та у всіх гілках влади.

Мудрий Ганді боровся з насильством британців, що слідувало хоча і жорстоким, але принципам. В українського народу завдання набагато складніше - доводиться боротися з повною відсутністю принципів у прошарку громадян, які називають себе елітою. Величезну дірку в генофонді української нації, пробиту радянською владою, залатати виявилося набагато складніше, ніж змусити англійців зрозуміти, що з Індії пора йти. За всю історію незалежності лише лічені українські політики змогли піти гідно. Більшість готові на будь-яку безсоромність, аби лише б ще хоч на пару місяців затриматися у владі. Саме це, власне, і продемонстрували події минулого тижня, ще раз підтвердивши тезу про відсутність будь-якої державної стратегії та її підміну короткостроковими планами.

Версій події - безліч. Більшість вважає, що наші лідери просто змовилися і всіх нахабно обдурили. Хтось вважає, що ми спостерігали за невдалою спробою президента позбутися осоружного прем'єра. Є й ті, хто вихваляє мудрість влади,що «утримала» країну у важкий момент, пояснюючи «велику комбінацію», розіграну в парламенті, необхідністю забезпечити черговий транш МВФ, без якого нам кінець. Так, без траншу нас чекає економічна катастрофа. Але з такими недолугими правителями і траншам буде кінець, тільки на кілька місяців пізніше.

Найтрагічніше, що цими горезвісними «декількома місяцями» й визначається горизонт державного мислення в Україні. Пережити зиму, «дотримати» валюту або тарифи до виборів, прийняти бюджет до дати, щоб через місяць визнати його повну неспроможність - прикладів короткострокових «перемог» скільки завгодно. А потім, як правило, або навтіки, або на пасіку, залежно від розмаху й здібностей.

На мій погляд, достовірно визначити, що ж саме відбулося в парламенті минулого тижня, вкрай складно. На обивательському рівні ми занадто багато чого не знаємо. З іншого боку, мені здається, що в даному випадку на пошук істини не варто навіть витрачати час. Яка різниця, з якої причини влада влаштувала цей примітивний спектакль, кого і як хотіла обдурити? Зрештою, це лише окремий приклад тотального державного обману, який породив загальну недовіру.

Можна скільки завгодно розповідати про те, що винні будуть обов'язково покарані, як це звично робить президент, нагороджуючи вдів та батьків убитих героїв Небесної сотні або АТО. Можна патякати про економічні здобутки уряду та реформи, як це регулярно практикує прем'єр. Можна, як парламентарі, нескінченно торочити про єдність давно померлої коаліції. От тільки їх словами, вже ніхто не вірить. Ні західні політики, які втомилися від обіцянок і брехні, і вже шукають привід, щоб відновити торгівлю з Росією. Ні МВФ, який цілком віддає собі звіт, що вся фінансова допомога, задумана як засіб реабілітації і відновлення хворого організму, давно перетворилася в ціль і стала наркотиком,що занурює владу в короткострокову ейфорію. Нашій владі не вірять західні інвестори, про що свідчить повна відсутність іноземних інвестицій. Так і знедолений український народ втомився обманюватися. Хтось влучно сказав, що гроші – це матеріалізована віра і, судячи з курсу гривні і небаченого попиту на депозитні комірки, від неї вже не залишилося і сліду.

А без довіри реформи і шлях вперед неможливий за визначенням. Вже очевидно, що всі відведені спроби реформувати Україну нинішні лідери безрезультатно розтринькали, як поганий біатлоніст, що вистрілив всі кулі в «молоко». Тепер їм залишається одне – геть зі збірної. Добре б, звичайно, ще й на штрафне коло запустити, але це, на жаль, не в традиціях української політики. Тому, якщо хочемо змін, то без виборів в надії на прихід нових персонажів з державним, а не гендлярським мисленням, нам, схоже, не обійтися.

Ну а поки що, з точки зору особистих фінансів, рекомендація залишається незмінною – зберігайте гроші в доларах «під матрацом». Ті ж, кому влада мила, і хто їй довіряє, можуть довести силу своїх почуттів на ділі, обмінявши всі наявні в наявності долари і євро в гривні і поклавши їх на депозит в банк. Це буде справжньою перевіркою почуттів.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиной - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кинопоиск з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсов – по п'ятницях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.