Який фінансовий інструмент вибрати українцям у 2016-му

4 коментувати
В першу чергу, нас цікавить, що буде з курсом гривні в наступному році, так як валютний ризик – один з найбільш значущих при інвестуванні в Україну

У великих міжнародних консультаційних компаніях, під час інтерв'ю про прийом на роботу, дуже люблять задавати різні, на перший погляд, дивні питання, тестуючі здатність кандидата мислити логічно і швидко знаходити вихід зі скрутних ситуацій. Наприклад, вас можуть попросити прямо на місці оцінити кількість лез для гоління, які використовуються жителями індійського штату Пенджаб протягом місяця.

У мене теж є таке питання: визначте, скільки чиновників українського уряду, НБУ і Адміністрації президента були присутні на Міжнародному економічному форумі, що відбувся у Києві минулого тижня, не заходячи в конференц-зал і не підраховуючи присутніх? Дуже просто! Для цього достатньо поглянути на результати опитування, яке провели організатори, попросивши учасників оцінити економічну політику уряду України. З опитаних 44% визнали політику уряду шкідливою для України, ще 32% відповіли, що політика неефективна, а 20% вважають, що політика вимагає доопрацювання. І тільки решту 3% оцінили економічні потуги уряду позитивно і назвали їх ефективними! Ось вам і відповідь на питання «Скільки чиновників відвідало форум?». Саме 3%, від присутніх!

Навряд чи хтось може позитивно оцінити економічні «досягнення» влади за останні два роки, окрім самої влади. Що означає таке опитування з точки зору колонки «Особисті фінанси», яка намагається знайти відповідь на питання «Як простому українцю зберегти і примножити зароблені гроші, використовуючи можливості фінансового інвестування?».

Звичайно, в першу чергу, нас цікавить, що буде з курсом гривні в наступному році, так як валютний ризик – один з найбільш значущих при інвестуванні в Україну. Згідно з професійними і розумними висновками великої української інвестиційної компанії, наближеної до керівництва НБУ, до кінця цього року курс гривні становитиме 25 за долар, а до кінця 2016-го прогнозується на рівні 32, що означає майже 50% девальвацію в порівнянні з сьогоднішнім днем. На глобальному рівні український прогноз підтверджується фахівцями Credit Suisse, які вважають, що «незважаючи на відтермінування підвищення відсоткової ставки Федеральною резервною системою США, американський долар буде зміцнюватися відносно валют більшості країн».

Чого ж чекати українцям, якщо прогнози фахівців, що не входять в 3% задоволених реформами, збудуться? Максимальна ставка за депозитом, що пропонується, як правило, маленькими ненадійними банками з числа «недозачищених» НБУ, становить не більше 30% в рік. Навіть, якщо вам вдасться отримати свої гроші назад без усіляких пригод, то, все одно, до кінця 2016-го ваш дохід буде менше, ніж, якщо ви сьогодні купите долари, і нікуди їх не інвестуючи, просто зміните назад на гривні перед наступними новорічними святами.

Порівнювати прибутковість долара з прибутковістю гривневого депозиту в якому-небудь з «пристойних» банків, що пропонують не більше 14-15% річних, взагалі не має сенсу. Точно такі ж міркування застосовані до будь-якого класу українських активів. Величезний валютний ризик робить будь-яку інвестицію, нову в гривні, практично безглуздою, ну, хіба тільки, прибутковість такої інвестиції перевищує 45-50%.

Але де ж взяти пересічному фінансовому інвестору ці жадані 50%? На жаль, покищо в українські реформи вірять лише 3%, не бачити нам ніякого зростання, крім зростання курсу гривні до долара, який був, є і, як мінімум, в короткостроковій перспективі залишиться улюбленим інвестиційним інструментом українського фінансового інвестора!

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.