Як заробити на роботах

1 коментувати
Як заробити на роботах
Цивілізовані інвестори за допомогою нового фонду, створеного швейцарським банком, отримали можливість інвестувати в сектор світової економіки, що стрімко розвивається – роботобудування

Тридцять один рік тому найвідоміший робот в світі, Шварценеггер-Термінатор, обіцяючи повернутися, виголосив свою знамениту репліку «i'll be back!». Чи міг непереможний кіборг уявити, що його наступною реінкарнацією стане фінансовий інструмент, запропонований на ринку найбільшим приватним швейцарським банком Pictet.

Один з найстаріших швейцарських фінансових інститутів Pictet завжди славився своїм інноваційним підходом у сфері фінансового інвестування, щоразу пропонуючи тим, хто хоче розбагатіти і залишитися чесним, цікаві фінансові інструменти. Так зване «тематичне інвестування» у виконанні швейцарців дозволяє інвесторам отримати доступ до найбільш перспективних та фінансово привабливих секторів економіки: біотехнологій, «зеленої» енергетики, передачі даних. І ось тепер – роботи!

Поки українському інвестору держава дозволяє вибирати лише між банківськими депозитами, які деколи неможливо повернути, і акціями древніх металургійних заводів та теплових електростанцій, частина яких знаходиться на окупованих територіях, цивілізовані інвестори за допомогою нового фонду, створеного швейцарським банком, отримали можливість інвестувати в сектор світової економіки, що стрімко розвивається – роботобудування.

Що означає стрімко розвивається? За оцінками творців фонду, протягом наступних десяти років щорічне зростання галузі складе більше 10%, деякі її сегменти можуть досягти показників зростання на 20-25% в рік. Найбільшими ринками за кількістю використовуваних багатоцільових роботів стануть Китай, Північна Америка та Південна Корея. Найвищі темпи зростання - до 35% в рік, прогнозуються в Китаї, Бразилії і Тайвані. По мірі того, як роботи стають дешевшими, меншими, «розумнішими», безпечнішими та енергоефективнішими, зростає їх популярність, і стрімко розширюються галузі застосування. Вони стають всюдисущими!

Чому інвестиція в мирних «термінаторів» приваблива для довгострокових фінансових інвесторів, які шукають можливості заробити більше, ніж середньоринкові показники? Для цього існує ряд фундаментальних причин. По-перше, зниження народжуваності і старіння населення створює додатковий попит на роботів, які поступово замінюють меншу кількість працівників. Обслуговуючі роботи дозволяють поліпшити якість і зробити життя людей старшого покоління більш незалежним.

По-друге, роботизація виробництва сприяє вирішенню глобальної задачі по збільшенню продуктивності праці. Використання роботів допоможе розвиненим країнам повернути додому виробництво, яке колись було віддано «на відкуп» країнам, що розвиваються. Останні ж за допомогою роботів зможуть протистояти збільшенню зростання вартості робочої сили. Для багатьох економік, наприклад, Китаю, де щорічне зростання вартості робочої сили становило понад 13% протягом останніх десяти років, цей фактор є серйозною перешкодою для швидкого економічного зростання.

По-третє, роботи будуть сприяти більш ефективному використанню виснажених природних ресурсів та перенесенню виробництва ближче до кінцевого споживача, тим самим знижуючи викиди вуглецю в атмосферу при транспортуванні товарів. По-четверте, нова глобальна тенденція переходу від масового виробництва до масової адаптації послуг і товарів до вимог індивідуальних замовників, може бути ефективніше і дешевше реалізована за допомогою роботів. Останні, безсумнівно, зроблять виробників більш гнучкими до вимог замовників та значно прискорять діалог виробників і споживачів. Ну і, звичайно ж, останні технологічні досягнення в роботобудуванні, зокрема, створення штучного інтелекту, що значно розширюють можливості і сфери використання роботів і створюють надійний фундамент для розвитку чотирьох глобальних тенденцій, описаних вище.

На яку дохідність може розраховувати інвестор, який вклав гроші в такий фонд? Робити такого роду прогнози справа невдячна. Тим не менш, впевнений, що подібний фінансовий інструмент буде цікавіше, ніж банківські депозити, які неможливо повернути, «недооцінені» українські акції, які, насправді, вже гідно оцінили і навіть «перспективніше, ніж моя улюблена «матрацна стратегія»! Шкода тільки, що можливість інвестувати в передові технології доступна лише тим українцям, хто якимось чином зумів вивести гроші за кордон. Іншим нічого не залишається, як шукати матрац надійніше, а інакше, як казав великий непереможний Термінатор – «Hastalavista, Baby!».

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.