Як реструктуризація боргу вплине на гаманці українців

1 коментувати
Для початку варто усвідомлювати те, що реструктуризація – лише перепочинок

Безумовно, головною фінансової темою останніх днів є реструктуризація українського боргу. Думки й оцінки, висловлені нечисленними професіоналами, великою кількістю активістів, а також рядовими громадянами, що коментували цю подію, не завжди однозначні. Для когось це блискуча і беззастережна перемога, для інших - підла і підступна зрада. Зважаючи на значущість події, рубрика "Особисті фінанси" не може залишитися осторонь і не висловити свою думку з приводу реструктуризації боргу та вплив цієї події на особисті фінанси співгромадян.

Перш за все, у нас не виникає жодних сумнівів у тому, що досягнення домовленості про реструктуризацію - це важлива позитивна подія для України. Реструктуризація зберігає для країни можливість руху вперед і є необхідною умовою розвитку української економіки. Повне або часткове невиконання зобов'язань, без згоди на те кредиторів, означало б фінансову, економічну і, в кінцевому підсумку, соціальну катастрофу для України. Незалежно від конкретних умов, досягнутих Мінфіном у ході переговорів з кредиторами, сам факт реструктуризації є, на мій погляд, найбільш значним з небагатьох досягнень уряду протягом постреволюційного періоду.

Тепер стосовно умов угоди з реструктуризації. Зворушливе видовище - величезна кількість співвітчизників обговорюють, що означає купон в 7.75%, багато це чи мало, наскільки вигідні або невигідні додаткові спеціальні умови, у вигляді warrants, чи можна було досягти списання не 20%, а 30% номіналу? На мій погляд, для непрофесіоналів таке обговорення - абсолютно марна трата часу!

Необхідно усвідомлювати те, що сам факт реструктуризації анітрохи не змінив економіку України на краще. Реструктуризація - це просто перепочинок, нічого більше! Уявіть, що у вас є знайомий - недалекий, неосвічений і нечистий на руку, який винен вам сто доларів і не в змозі їх віддати. Щоб полегшити йому завдання і хоч частково повернути свої гроші, ви прощаєте йому частину суми, наприклад 20%. Зізнайтеся, після такої "реструктуризації" боргу, щось змінилося у вашому ставленні до знайомого, і став він хоч трішки краще? Навряд чи. Він залишився таким же недолугим, неосвіченим і нечистим на руку, як і було раніше, просто винен вам на 20 доларів менше. Чи захочете ви мати з ним справу в майбутньому?! Не думаю!

По-моєму, для громадян України набагато більш важливим, ніж обговорення деталей угоди, є питання: чи зможе Україна скористатися перепочинком для того, щоб за наступні чотири роки, поки не потрібно платити борги, викорінити, хоча б частково, корупцію і реформувати економіку? Адже, якщо підходи до управління державою залишаться такими ж, як сьогодні, то яка різниця, буде купон 7.75% або 7.55%, а  основний борг складе дев'ятнадцять мільярдів або п'ятнадцять? В кінцевому підсумку, результат буде один і той самий - порожня скарбниця і неминуче банкрутство. Як це позначиться на особистих фінансах українців, немає навіть сенсу коментувати.

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиной - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Кинопоиск з Фоззі – по четвергах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсов – по п'ятницях

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.