Боюся, Баффетт не погодиться

1 коментувати
Боюся, Баффетт не погодиться
Однією з головних тем минулого тижня стали квартальні результати публічних компаній і, відповідно, роздуми про те, скільки ще триватиме зростання ринку

Поки все ділове життя в Україні завмерло, чи то від спеки, чи то від традиційних літніх лінощів, а народ відпочиває, надихається хресними ходами, готує харчі на зиму і з побоюванням чекає опалювального сезону, світові фінансові ринки продовжують активне життя. Однією з головних тем минулого тижня стали квартальні результати публічних компаній і, відповідно, роздуми про те, скільки ще триватиме зростання ринку, що почалося в далекому 2009, після кризи.

Доступний лише обраним українцям американський фондовий ринок гідно винагородив їх за всі ті зусилля, яких було докладено для відбілювання капіталу і виведення його за кордон. З початку 2009 року індекс S&P 500 зростав у середньому на 18% на рік в справжнісіньких американських доларах. Ось це показник, ось це прибутковість. Навіть у ліквідованих українських банках такого ніколи не обіцяли.

На жаль, нас, звичайних громадян, НБУ зробив чужими на цьому святі життя, зберігаючи правило про ліцензування індивідуальних інвестицій за кордон, а, якщо простіше, - заборону громадянам інвестувати в іноземні активи, прийнятий у 1993 році. Хоча не варто звинувачувати НБУ. Дії регулятора – лише результат провальної економічної політики п'яти президентів, 19 прем'єрів, сотень міністрів, тисяч народних депутатів і мільйонів звичайних людей, які обирали їх всі ці роки незалежності .

Все на що можуть сьогодні розраховувати законослухняні українські інвестори – це «вічно недооцінений» український ринок акцій, який втрачає після кризи 2008-го року в середньому по 2.8% на рік у гривні. Втрати в доларах розраховувати просто страшно.

Одним із сюрпризів минулого кварталу стали досягнення Apple. На тлі песимістичних міркувань про те, що зірка найдорожчої компанії в світі починає згасати, її чистий прибуток за квартал склав $1.42 за акцію при виручці в $42.4 мільярда. Це вище  за очікувані аналітиками $1.38 за акцію і виручку в $42.09 мільярда, хоча і гірше торішніх результатів за той самий період, відповідно, $1.85 на акцію і виручки в $49.61 мільярдів.

Продаж iPhone, а вони становлять дві третини всієї виручки компанії, за квартал склали $40.4 мільярда. З початку виробництва смартфонів, дев'ять років тому, і до кінця попереднього кварталу було продано всього 987 мільйонів пристроїв. З урахуванням того, що в місяць продається близько 13 мільйонів апаратів, цілком можливо, що на момент прочитання цих рядків, на світ з'явився мільярдний iPhone.

Звичайно ж, квартальні результати, вищі за очікувані, швидко позначитилися на ціні акцій. Протягом торговельної сесії, після оголошення результатів, ціна за акцію зросла на $6.28 (6.5%), другий найбільший денний стрибок за всю історію торгів акціями Apple. Якщо Уоррен Баффетт ще не ліквідував свою позицію 9.8 мільйонів акцій Apple, про існування якої він оголосив в травні цього року, то за один день його заробіток склав $61.6 мільйона.

Слухайте, а може нам Баффета запросити до уряду, нехай відповідає за інвестиції? Хоча, ні, швидше за все, не піде. Адже йому доведеться стати українцем, за паспортом, а, отже, просити у НБУ дозволу на інвестиції. А раптом регулятор відмовить, що тоді? Доведеться створювати традиційний український інвестиційний портфель: матрац, фонд гарантування вкладів, офшори. Ні, думаю, не погодиться.

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.