Нікчемний звіт про невиконані реформи

6 коментувати
За винятком нечисленних реальних досягнень звіт уряду - це набір маніпуляцій і не зовсім коректних порівнянь

«Здійснюємо реформи, змінюємо Україну». Яка пафосна назва для урядового звіту, де, фактично, немає жодного значущого показника, яким можна пишатися. Зате є граматичні помилки і маса маніпулятивних порівнянь на досить примітивному рівні.

Тепер про досягнення уряду в тому порядку, як вони представлені в звіті.

Підвищення рейтингів міжнародних агентств - це наслідок реструктуризації боргу, проведеної з допомогою і під тиском Заходу, на умовах, які для України можна трактувати по-різному. Про це вже чимало говорилося і повторюватися немає сенсу. Пишатися уряду тут особливо нічим: його заслуга невелика.

Просування вгору в рейтингу Doing Business на 29 пунктів сталося лише завдяки тому, що оцінка простоти відкриття бізнесу покращилася відразу на 40 пунктів. Це, звісно, добре, що бізнес відкрити легко, а от що з ним далі робити? Адже три з десяти індикаторів, складових індексу Doing Business, не змінилися, а чотири і зовсім погіршилися.

Світовий банк прогнозує зростання ВВП України у 2016 році на 1%, у 2017 – на 2%, а в 2018 – на 3%. Ну, по-перше, до 2018 прогноз може змінитися ще сто разів, особливо враховуючи високу турбулентність глобальної економіки, що ж стосується більш реалістичного прогнозу на майбутній рік, то я б цим одним-єдиним відсотком сильно не пишався. Прогноз зростання на 1% - це політично коректний аванс Світового банку уряду. Навіть якщо цей прогноз справдиться, то все одно не легше. Зростання на 1% після такого падіння, як цього року, просто означає, що країна пливе з волі вітру і хвиль. Якщо вітер подме не в наш бік, то Світовий банк свій прогноз «погіршить», як це було вже не раз.

Зростання, що вимірюється в десятих частках відсотка – це, погодьтеся, не привід для гордості

Немає сенсу обговорювати ще два пункти, які виставляють просування вгору за шкалою різних індексів на кілька пунктів, як величезне досягнення уряду. Індексів у світі багато. Безумовно, вони важливі і служать індикаторами певних змін, але хочеться, щоб уряд у своєму звіті з гордістю заявляв про зростання ВВП, зниження інфляції і безробіття і збільшення прямих іноземних інвестицій.

В останньому пункті йдеться, що ВВП у третьому кварталі зріс на 0.7% у порівнянні з другим. Звісно, будь-яке зростання – це краще, ніж падіння. Але, по-перше, порівнювати третій квартал з другим не зовсім коректно, оскільки існує поняття сезонності. По-друге, зростання, досягнуте в окремо взятому кварталі, не можна вважати сталим. По-третє, зростання, що вимірюється в десятих частках відсотка – це, погодьтеся, не привід для гордості.

Друга сторінка – це книга відгуків почесних гостей. Звичайно, приємно, що Лєшек Бальцерович колись давно високо оцінив склад уряду. Але, на жаль, не кожен житель України, який намагається вижити на пенсію, робить це з думкою про Бальцеровича. Та й взагалі - це якийсь дивний формат: включати у звіт уряду висловлювання і оцінки іноземних політиків. Тим більше, що багато коментарів було зроблено ще на початку роботи уряду і зараз звучать просто знущально. Але, якщо вже так хочеться включити чиїсь висловлювання, щоб урізноманітнити сухість казенних фраз і цифр, то, по-моєму, краще розпитати людей на ринку або в маршрутці, що вони про уряд думають.

Наступний слайд для мене залишився загадкою. Він говорить про те, що Нова політика державного управління виконана на 97.9%, Нова соціальна політика - на 94.6%, Нова антикорупційна політика - на 96.5%, ще п'ять політик - більш ніж на 93%, і лише дві - на 67% і 74%, відповідно. Якщо я правильно зрозумів, то ці високі показники говорять про те, що ми майже досягли поставлених цілей. Буквально ще трохи зусиль і все – приїхали, на всі 100%.

На останніх слайдах міститься докладний опис успіхів та досягнень по кожній з політик, аналізувати які немає сенсу. За винятком нечисленних реальних досягнень - це набір маніпуляцій і не зовсім коректних порівнянь.

У кінці звіту знову - «Здійснюємо реформи, змінюємо Україну». З другим твердженням не можна не погодитися. Ось тільки «зміни», по-моєму, зовсім не ті, яких очікує народ!


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.