Україна і щеплення: ми йдемо в печери

3 коментувати
У нас кажуть про шлях до Європи, але при цьому забувають купити вакцини для дітей, взагалі не прищеплюють дорослих, а за охопленням щепленнями ми знаходимося на останньому місці в світі

Лосось — смачний і корисний, але довгі роки його катастрофічно не вистачало на всіх тих, хто хотів його з'їсти. Приблизно з 1970 року низка країн, насамперед Норвегія, почали його активно розводити, але зіткнулися з дуже серйозною проблемою — лосось регулярно хворів особливим риб'ячим фурункульозом.

Для боротьби з фурункульозом до корму додавали антибіотики, що підвищувало ризик виникнення стійкості до антибактеріальних препаратів у людей, які фактично брали антибіотики разом з лососиною.

З 1994 року в Норвегії почали прищеплювати лососів від фурункульозу (автоматичний процес — укол в черевце на стадії, коли риба знаходиться у прісній воді).

Вакцинація позбавила лососів від фурункульозу, і сьогодні Норвегія практично не використовує антибіотики при розведенні риби.

Європа — це коли вакцинують риб, щоб люди не отримували непотрібних антибіотиків.

А коли по шляху в Європу:

Європа — це коли вакцинують риб, щоб люди не отримували непотрібних антибіотиків

- забувають купити вакцини для дітей;

- взагалі не прищеплюють дорослих;

- за охопленням щепленнями знаходяться на останньому місці в світі;

- будь-які антибіотики в будь-яких кількостях дозволяють купувати без рецепта;

- лікують антибіотиками вірусні інфекції, – так ось, це шлях не в Європу. Це шлях до печери.

P. S. Запис присвячується Всесвітньому тижню правильного використання антибіотиків, який пройде з 14-го по 20 листопада 2016 року.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.