Честь, совість або диплом

8 коментувати
Якщо мета походу в уряд – продаж посад і рішень, освіта взагалі не має ніякого значення

Оскільки наше суспільство раптово висловило величезну стурбованість наявністю профільної освіти у великих керівників, хотів би поділитися деякими думками з цього приводу.

Ніколи, ніколи в історії незалежної України не було проблем з тим, що йому не вистачає професійних знань. Міністрам завжди не вистачало совісті. І головні народні вимоги до міністрів, керівників адміністрацій та генеральних прокурорів насправді дуже прості і зрозумілі: не брехати, не красти, діяти в інтересах країни. А цього, як ви розумієте, ні в якому інституті не вчать.

Особистий досвід спілкування з Квіташвілі (міністром без профільної освіти) і спостереження за його діяльністю, певним чином вплинули на моє ставлення до обговорюваного питання.

Один елементарний, але показовий приклад.

Є якийсь утримуваний на народні гроші монстр під назвою «інститут удосконалення лікарів»: величезна, неефективна, наскрізь пронизана бумаготворчістю і корупцією структура. Для того, щоб її змінити, потрібно розуміти, як вона працює, що це за курси спеціалізації чи підвищення кваліфікації, як і якою ціною здаються іспити, як головний лікар вирішує, кого і на які курси направити, і багато іншого. Реформувати це без спеціальних знань і досвіду роботи в системі не можна. Але без знань і досвіду можна або закрити, або нічого не робити.

Якщо мета походу у владу – продаж посад і рішень, освіта взагалі не має ніякого значення

Таким чином, якщо новоспечений керівник готовий до еволюційних змін ввіреної йому структури, без профільної освіти йому не обійтися.

Абсолютно очевидно, що, якщо реальних реформ в планах немає, а мета походу у владу – продаж посад і рішень, освіта взагалі не має ніякого значення і не є темою для обговорення.

Наявність спеціальної освіти бажана, але не критична і не обов'язкова в ситуації, коли прийнято рішення про революційні перетворення, про зміни принципового характеру, які торкнуться кожного жителя країни. Зрозуміло, що ключ до революційних реформ — особистість реформатора і його підтримка вищим політичним керівництвом.

Оскільки нинішнє керівництво у прагненні до революційних реформ поки не помічено, недивний суспільний скептицизм, пов'язаний з тотальним дефіцитом у владі тих, хто не бреше і не краде.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.