Чим Путін лякає Туреччину за збитий СУ-24

0 коментувати
Вчинок турецьких ВПС – це логічна реакція світу на дії Путіна

«Що сталося з російським літаком? Він впав».

Як зручно було б відповісти на це питання саме так. Можливо, коли-небудь під час інтерв’ю західним ЗМІ Володимир Путін так і скаже. Проте у перші години після падіння літака російський президент, швидше за все, не знав, що сказати. Єдине, на що спромоглися у Кремлі – назвати це «ударом у спину» та звинуватити Туреччину у допомозі тероризму. Члени Ради Федерації в унісон звинуватили країну у міжнародній провокації, депутати Держдуми вимагають пояснень, Путін лякає, що ця історія матиме серйозні наслідки для російсько-турецьких відносин.

Проте про які наслідки говорить російський президент? Санкції. Але ж ще вчора Путін та Ердоган мали обговорити майбутнє «Турецького потоку», який більше потрібен Росії, аніж Туреччині. Такий висновок можна зробити з позиції Анкари: спочатку ви нам дайте знижку на газ, а потім ми почнемо разом будувати трубу.

Що ще? Заборона туристам літати на курорти? У Єгипет росіяни продовжують літати, і заборони їх не зупиняють. Пошуковий запит «як потрапити на єгипетські пляжі в обхід заборони» вже став шалено популярним у Рунеті.

Такі варіанти, як оголошення війни і широкомасштабні бойові дії, я навіть не розглядаю. Не готова Росія воювати. Путіна, звісно, порівнюють з Гітлером, але це більше метафорично-суб’єктивне ототожнення, аніж прямі історичні паралелі.

Путіну невигідно сваритися з Ердоганом. Принаймні, зараз

Путіну невигідно сваритися з Ердоганом. Принаймні, зараз. Для війни у Сирії РФ доводиться доставляти забезпечення морем. Якщо ж Туреччина закриє пролив, тоді потрібно буде налагоджувати з’єднання через Іран, Аравійське та Червоні моря. А це вже північніше і довше. 

Схоже, у Кремлі зараз працюють над чіткою позицією і розробкою подальших дій. Проте воювати з НАТО Росії невигідно - рівень дещо різний. Про «радіоактивний попіл» вже не згадують навіть у Росії.

Також у цій ситуації не виключено, що Ердоган отримає більшу підтримку від своїх громадян, якщо проявить жорстку політичну волю по відношенню до Росії. У будь-якому випадку, вчинок турецьких ВПС – це логічна реакція світу на дії Путіна. Європа після Другої світової тримається за «довгий мир». А от на Близькому Сході ставлення до бойових дій інше.

Випадок з російським СУ-24 показовий, і особливо - для України. Звісно, у нас немає підтримки НАТО. Але хочеться бути оптимістом і сподіватися, що це питання часу.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.