Буря у склянці. Що не так в українській політиці

0 коментувати
Якби ситуація, подібна інциденту з Аваковим та Саакашвілі, мала місце на Заході, учасники скандалу одразу склали б повноваження

Звісно, ви вже бачили те відео зі склянкою. Те, про яке говорили до того, як його ще не показали, і говоритимуть у підсумкових випусках новин цього тижня.

А пам’ятаєте, тиждень тому був випадок з Арсенієм Яценюком та Олегом Барною - та невдала спроба єдиноборства у парламенті. Але подія цього тижня яскравіша. Тут більше і емоцій, і експресії, ну, і ефектів. Ніби на зважуванні найвідоміших важковаговиків перед двобоєм. Це якщо дивитися без звуку. А якщо увімкнути звук, то… ну, ви самі все чули.

А тепер уявіть, що ви громадянин США або Канади. Чи Франції, Швейцарії або ж Великобританії. Словом, країни, на яку ви рівняєтеся за достатком і умовами життя. І раптом керівник одного зі штатів чи префектури звинувачує міністра і прем’єра у корупції, а ті його обзивають, а він їх, а потім летить склянка. Важко уявити, щоб таке сталося на Заході, правда? Але навіть якщо це сталося, то на наступний день головні учасники події самі складають повноваження і йдуть. Це важливо, — самостійно, добровільно і з публічними вибаченнями, якщо не перед опонентом, то громадянами своєї країни. Мовляв, не стримався, не мав бути таким емоційним, — помічники б написали щось хороше. Головний прокурор вийшов би до преси і сказав, що ми розслідуватимемо заяву про корупцію. А все вище керівництво країни засудило б таку поведінку. І все. Конфлікт вичерпано, бурю ліквідовано.

За всім цим шоу ми забули про бюджет, безвізовий режим і ще щось. Забув

Але у нашій державі інакше: гнівні та обвинувачувальні пости у фейсбуці з іменами опонентів і тих, хто їх підтримав. Жодних вибачень. Жодної реакції правоохоронних органів, які, до речі, як не як, а зацікавлена сторона. Далі буде.

А зараз уявіть, що ви західний політик, вам пропонують приєднатися до української команди посадовців. Ви хороший реформатор. Вас дуже запрошують, але ви ще не вирішили остаточно. А потім одного вечора ви вмикаєте телевізор, а там новини з України: «гастролер», «забирайся з моєї країни» і політ склянки. Ви ще не передумали їхати в Україну і допомагати змінювати цю країну?

Події двох тижнів наочно показують, що у нашій державі немає політичної культури. Зовсім. Немає її школи, традицій та елементарної звички. Нічого цього немає. Є шоу. І воно триває, бо show must go on, а інакше зі сцени «вон» (здається, так думають деякі наші політики, якщо подивитися на їхні дії). Але це не західні норми, це не те, для чого ми обирали нову владу.

А поки, як не гірко це визнавати, за всім цим шоу ми забули про бюджет, безвізовий режим і ще щось. Забув. Піду подивлюся на YouTube і відео з АП. Кажуть, його вже поклали на музику.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.