Коли визволимо політв’язнів у Росії?

25 травня 2018, 14:25
646
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Історія українських в’язнів у Росії є яскравим прикладом ціннісного вибору нинішньої влади. Для неї пріоритетом є капітал, а не людина

Чому я саме так формулюю проблему? Я хочу, щоб ми говорили відверто. Доля українських в’язнів, у тому числі Олега Сенцова, який голодує вже другий тиждень, на совісті української влади також. Мене бере злість, коли я бачу, як в останні дні керівництво нашої держави з новою силою побивається за ув’язненими у Росії українцями. Так, Україна не винна у тому, що сталося. Але чи зробила наша держава усе для того, щоб визволити Сенцова, Клиха, Карпюка, всіх інших українців, які поневіряються у російських тюрмах? Ні, не зробила.

У них же досі немає статусу військовополонених, вони не захищені відповідним міжнародним правом. А все тому, що на п’ятому році Україна не називає війну війною. Було АТО, тепер ООС. Все, що завгодно, лише б не називати речі своїми іменами. І робити це юридично правильно.

Трагізм ув’язнених у Росії українців у тому, що нинішня влада не здатна сформувати відповідь на це питання. На законодавчому рівні українська держава і досі не в силі прийняти необхідні рішення, щоб визволити своїх громадян.

А все тому, що на п’ятому році Україна не називає війну війною

І саме тут вимальовується ота проблема цінностей. Витягнути своїх громадян із в’язниць окупанта здатна лише та держава, для якої найвища цінність – людина. А наразі, коли стоїть питання – визволяти в’язнів чи наживати капітал на торгівлі з Росією – цей вибір ми всі бачимо.

Насправді Україна має безліч інструментів, які можуть забезпечити звільнення наших громадян із російських в’язниць. Розрив дипломатичних, економічних відносин, зупинка торгівлі з окупантом. Доречний навіть викуп ув’язнених.

Але це все за однієї важливої умови – якщо головною цінністю дійсно є людина.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Авто

Вчора, 20:33

thumb img
Півцарства за коня. Чим особливий найдорожчий автомобіль у світі вартістю €17 мільйонів
Політика

Вчора, 10:30

thumb img
Доки Крим не наш. Рефат Чубаров - про підсумки п'яти років окупації півострова та його подальшу долю
Авто

Вчора, 20:00

thumb img
Дайте дві. Чому Tesla Model Y суттєво вплине на ринок електричних кросоверів