Україна зробила це!

2 коментувати
Вперше київський Марш рівності пройшов в самому центрі української столиці і відносно без інцидентів

І хоча день був затьмарений трагедією в гей-клубі американського міста Орландо, на тлі якої київський марш може здатися незначною подією, для України він став великим досягненням. Як би не розходилися думки про проведення акції, виправдань насильству й агресії, як у попередні роки, вже немає. Те ж стосується і судових заборон, пояснюваних тим, що існує ризик контрдемонстрацій і зіткнень. Поліція і влада повинні запобігти сутичкам, і цього року вони впоралися із завданням.

Крім того, вперше про Марш рівності оголосили заздалегідь. Будь-яких секретів або таємниць заради безпеки не було потрібно. Близько 6 тис. Співробітників правоохоронних органів адекватно контролювали ситуацію. Як повідомила поліція, в ході заходу були затримані 57 осіб. Пізніше, за різними даними, двоє учасників маршу були побиті. Один з них отримав травми середньої тяжкості, але подробиці поки не відомі.

Крім того, вперше про Марш рівності оголосили заздалегідь. Будь-яких секретів або таємниць заради безпеки не було потрібно. Близько 6 тис. співробітників правоохоронних органів адекватно контролювали ситуацію. Як повідомила поліція, під час заходу були затримані 57 осіб. Пізніше, за різними даними, двоє учасників маршу були побиті. Один з них отримав травми середньої тяжкості, але подробиці поки не відомі.

Відчувається полегшення після таких новин, оскільки напередодні маршу праворадикальна група Правий сектор та інші зробили ряд тривожних заяв. Зокрема, Артем Скоропадський з ПС застеріг про можливе кровопролиття.

Всього в прайді брали участь близько двох тисяч осіб. Серед них кілька українських парламентаріїв і депутат Європейського парламенту Ребекка Хармс. В якості гасел звучали: «Права людини найважливіше», «Любов для всіх одна».

Проблемою залишається відносна безкарність тих, хто здійснює напади на такі марші

Директор міжнародного форуму «КіївПрайд-2016» Анна Шаріхіна, перераховуючи головні відмінності нинішнього маршу від попередніх, особливо відзначила продуктивну співпрацю організаторів з міською владою і поліцією. На своїй сторінці в Facebook активіст Богдан Глоба подякував багатьом гетеросексуалам, які прийшли на марш замість «тисяч представників ЛГБТ, які злякалися і не змогли прийти».

Будемо сподіватися, що наступного разу ті, що злякалися - прийдуть, не боячись за свою безпеку. Зрештою, причин для занепокоєння завжди достатньо і без погроз з боку певних кіл.

Торік маршрут руху активістів заздалегідь не розголошувався, і на те були причини. Співробітників правоохоронних органів було достатньо, проте, під час маршу п'ять офіцерів отримали поранення, один з яких ледь не загинув. Цього року недоліки минулорічного заходу були усунені. Зокрема, були продумані шляхи відходу, оскільки в 2015 році 10 осіб зазнали нападу після того, як учасники маршу (300 осіб або близько того) і співробітники правоохоронних органів розсіялися по прилеглій території.

Проблемою залишається відносна безкарність тих, хто здійснює напади на такі марші. Зараз до відповідальності за побиття активістів у 2015 році притягнуто лише четверо, і всі вони отримали два роки умовно. Але злочин на ґрунті ненависті не враховано. У суді порахували, що зловмисники заслуговують більш м'якого покарання через їх «щире каяття». Гей-альянс України зазначив, що обвинувачені постійно заперечували свою провину. Більш того, після згоди співпрацювати з прокурором і остаточного визнання провини, підсудні відкрито заявили про те, що готові продовжити боротися з так званої «гомопропагандою».

Цього року уздовж дороги, де проходив марш, в знак протесту стояли люди з різного роду плакатами. Марш вони назвали «пропагандою гомосексуалізму», але серйозних сутичок, судячи з усього, не було.

Разом з тим, єдності серед українців в даному питанні все ще немає. Багато хто стверджує, що такі марші недоречні в умовах триваючої агресії з боку Росії. З огляду на гібридну війну, варто відзначити, що прокремлівські засоби масової інформації практично повністю сконцентрувалися на повідомленні про арешти і т. п. у Києві. Цілком можливо, що вони використовували будь-які повідомлення про конфлікти, старанно уникаючи або спотворюючи освітлення жахливої атаки російських футбольних уболівальників в Марселі.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Галі Койнаш. Републікація повної версії тексту заборонена.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.