"Уб'ю, кого захочу". Про військового злочинця Моторолу

7 коментувати
Моторола – не той випадок, коли про небіжчика або добре, або нічого

Керівництво так званої ДНР підтвердило, що російського військового Арсенія Павлова, більш відомого під псевдонімом Моторола, було вбито в неділю. За даними преси, у під'їзді його будинку вибухнула бомба, в результаті чого загинув не тільки Моторола, але і його охорона. За версією бойовиків, бомбу підклали українські диверсанти, ватажок ДНР Олександр Захарченко навіть пригрозив Києву повторним ударом. Але Моторола далеко не перший бойовик самопроголошених республік, який загинув за загадкових обставин. Із цього можна припустити, що всередині ДНР/ЛНР просто триває боротьба за владу.

Павлов брав участь у битві за Іловайськ, у ході якої на допомогу сепаратистам прийшли російські сили. Згодом він також був причетний до битви за контроль над Донецьким аеропортом – саме із цим періодом часу пов'язано більшість свідчень скоєних ним військових злочинів.

Павлова було включено в санкційний список Євросоюзу, однак Україна сподівалася, що одного разу він постане перед Міжнародним кримінальним судом у Гаазі. Але тепер уже зрозуміло, що ніхто його судити не буде, і ми ніколи не дізнаємося, звинуватив би його суд у скоєнні військових злочинів, чи ні. Хай там як, підстави для таких звинувачень досить серйозні.

Один зі злочинів, у якому його звинувачують: холоднокровне вбивство Ігоря Брановицького, кіборга, захисника Донецького аеропорту.

У тортурах брав участь чоловік в одязі православного священика, використовуючи як засіб для тортур свій хрест

За словами Юрія Сови, який вижив, він і Брановицький були в числі 12 українських солдатів, що залишилися на руїнах аеропорту, аби доглянути за чотирма пораненими товаришами. У них не залишилося боєприпасів, і 21 січня українці здалися, попросивши сепаратистів відправити поранених до шпиталю.

Безсумнівно, це була «удача» для бойовиків. Вони навіть розмістили відео, де видно живих кіборгів без будь-яких ознак побоїв. Брановицького можна легко впізнати по синій кофті, решта українців – у камуфляжі.

Судячи з усього, Брановицького катували бойовик Михайло Товстих (відомий як Гіві), два чеченці по кличці Танчик і Сталін, а також жінка на ім'я Віка. Як мінімум, два звільнених кіборги, Олександр Машонкін і Юрій Шкабура, розповіли, що в тортурах також брав участь чоловік в одязі православного священика, який використовував як засіб для тортур свій хрест.

За словами Сови, після тортур Гіві і його людей, українських солдатів відвели в підвал. Там із ними говорив Захарченко, після чого передав їх під опіку Моторолі. Українців привели на допит, згадує Сова, шість чи сім годин били, а потім почали «допитувати». Із заданих бойовиками запитань, повідомляє Сова, можна було зробити висновок, що серед них були росіяни. Брановицькому перепало найбільше, оскільки він визнав, що був кулеметником.

«Вони переламали кістки. Прибув лікар, перев'язав його і викликав швидку допомогу. Потім зайшов Моторола. Він подивився на нас – ми сиділи під стіною, а Ігор лежав у 2-3 метрах від мене. Моторола підійшов до нього і запитав: «Що це за тіло?». Йому сказали, що Ігорю вже викликали швидку. Той подивився ще раз і сказав: «Більше він страждати не буде, тому що до лікарні не доїде». Після цього дістав пістолет і двічі вистрілив у голову».

Журналіст ВВС запитав Сову, чи бачив він це на власні очі та чи справді Брановицький був живий. Відповідь виявилася позитивною в обох випадках. Бойовики стверджували, що Моторола таким чином проявив «милосердя». «Не дивуйтеся, що я такий хороший. Я можу вбити кожного з вас», – показав справжню ціну свого «милосердя» Моторола.

Журналіст KyivPost раніше говорив із Моторолою по телефону. Росіянин відмовився прокоментувати вбивство Брановицького, сказавши: «Мені плювати на будь-які звинувачення, хочете вірте, хочете ні. Я вбив 15 полонених. Мені все одно. Без коментарів. Уб'ю, кого захочу».

Тож смерть Мотороли – не той випадок, коли про небіжчика або добре, або нічого. Англомовне відео про ймовірні військові злочини російського бойовика можна подивитися тут.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Галі Койнаш. Републікування повної версії тексту заборонено.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.