Цинічна брехня Путіна

39 коментувати
Російський президент не прислухався до заклику відомого режисера Олександра Сокурова звільнити Олега Сенцова, наговоривши відверту брехню про українця

«Тут все зрозуміло. Суд окупантів, за визначенням,

не може бути справедливим», – слова Олега Сенцова

перед оголошенням вердикту в російському суді

Президент РФ Володимир Путін заявив, що український режисер Олег Сенцов сів у в'язницю на 20 років «за тероризм», а не за опозицію анексії рідного йому Криму. Путін назвав Росію правовою державою відразу після того, як Міжнародний кримінальний суд постановив, що Москва «порушила низку процесуальних норм і право на справедливий суд». Однак слова Путіна про Сенцова не мають нічого спільного з правдою. З вимогою звільнити українського режисера виступали його імениті колеги з усього світу, Парламентська асамблея Ради Європи, ЄС, ОБСЄ, а також всі демократичні країни.

Путін згадав про Сенцова лише тому, що з закликом звільнити українського в'язня звернувся російський режисер Олександр Сокуров. Глава РФ спробував довести, що Сенцов, відомий режисер і батько двох дітей, «присвятив своє життя терористичній діяльності». Путін запевнив, що позбавлення Сенцова свободи не пов'язане з його ставленням до «подій, які відбувалися в Криму» і стверджує, що від дій Сенцова могли постраждати росіяни. «Так, є певні правила і норми, якими можемо скористатися, але для цього потрібно, щоб дозріли відповідні умови», – сказав російський президент, не уточнивши при цьому, про що йдеться.

Підконтрольне російській владі РИА Новости визнало за необхідне нагадати, що Міністерство юстиції РФ нещодавно відмовилося повернути Україні за двосторонньою угодою Сенцова і громадського активіста Олександра Кольченка. Міністерство заявило, що жителі Криму автоматично стали громадянами РФ. Це неправда. І Сенцов, і Кольченко звинувачені і засуджені як громадяни України, оскільки у них не було російського громадянства. Сенцов і Кольченко неодноразово припиняли будь-які спроби нав'язати їм громадянство Росії.

Сенцов і Кольченко неодноразово припиняли будь-які спроби нав'язати їм громадянство РФ

У словах Путіна не було і частки правди.

Сенцов, Кольченко і два інші противники вторгнення Росії і окупації Криму – Геннадій Афанасьєв і Олексій Черній – арештовані в травні 2014 року. Протягом трьох тижнів вони перебували в повній ізоляції, без відвідування адвокатів. 30 травня ув'язнених показали по російському телебаченню, заявивши, що вони є «терористами».

Після того, як до Сенцова та Кольченка допустили юристів, ті розповіли одну і ту само історію: щоб вибити «зізнання», їх катували. Найбільше дісталося Сенцову. Якщо він не дасть потрібних свідчень, постійно твердили йому, з нього зроблять «ватажка», після чого він згниє в російській в'язниці. Але чоловіки витримали тиск і заперечували всі інкриміновані їм злочини.

Афанасьєв і Черній зі свого боку дали потрібні «зізнання», отримавши по мінімуму – сім років в'язниці (в обмін на свідчення проти всіх, особливо проти Сенцова). Зробили вони це теж під тортурами.

Але 31 липня, під час суду над Кольченком і Сенцовим, Афанасьєв несподівано відмовився від усіх свідчень, заявивши, що давав їх під тортурами. Черній у принципі відмовився свідчити в суді, повідомивши українському консулу, що зазнавав жорстокого поводження.

Так проти Сенцова не було жодних доказів. Кольченко був причетний лише до однієї акції протесту у квітні 2014 року, коли біля входу в будівлю, де розміщувалася організація, яка зіграла важливу роль у підтримці російського вторгнення, були підірвані коктейлі Молотова. Їх кинули вночі, щоб ніхто не постраждав. Афанасьєв і Черній брали участь у двох таких протестах.

Військовий суд у Ростові проігнорував той факт, що в справі відсутні будь-які докази, а свідчення, подані обвинуваченням, абсурдні. «Свідки», знайдені ФСБ, заявили, що Кольченко, лівий анархіст за переконаннями, брав участь в ультраправій «терористичній змові». Що найголовніше, суд проігнорував той факт, що Афанасьєв відмовився від своїх свідчень, а Черній відмовився свідчити в суді.

Сенцову дали 20 років колонії суворого режиму, Кольченку – 10. Обидва, в порушення російського законодавства, утримуються за тисячі кілометрів від домівки та сім'ї. Жодна з заяв про застосування катувань не була належним чином розслідувана.

Відомі російські правозахисники, письменники і художники, а також міжнародне співтовариство назвали цей суд «абсолютно сталіністським», а його вироки – «ідеологічно мотивованим державним терором». Авторитетний правозахисний центр Меморіал визнав Сенцова і Кольченка, а пізніше й Афанасьєва, політичними в'язнями.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Галі Койнаш. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.