Кому на руку нідерландський референдум

1 коментувати
Невже загибель людей на Майдані та перенесені страждання виявляться марними через псевдореферендум з підозрілим фінансуванням і сумнівними мотивами

Нідерландська влада обіцяє шанобливо поставитися до результатів референдуму щодо ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. За даними екзит-полів, участь у голосуванні взяли 32% голландців, 64% з яких сказали ратифікації «ні». Як мінімум, 68% населення взагалі не голосували.

Організатори референдуму нещодавно визнали, що Україна для них була лише приводом. Головна мета - завдати удару по Європейському Союзу. На їхню думку, Нідерландам слід покинути ЄС.

Перемога демократії?

Як зазначив екс-міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, Угоду про асоціацію було схвалено 29-ма парламентами країн-членів ЄС. Ті, хто проголосував проти договору на нідерландському референдумі, становлять лише 0, 006% електорату Євросоюзу.

Тому перемога, очевидно, дісталася президенту Росії Володимиру Путіну. Кремль практично не приховував своєї підтримки політичних партій та рухів, які прагнуть зруйнувати ЄС.

68% голландців взагалі не голосували

Саме Путін у листопаді 2013 року підкупив тодішнього президента України Віктора Януковича, щоб той відмовився від виконання своєї передвиборної обіцянки щодо просування у питанні підписання Угоди про асоціацію. Тоді Янукович повернувся до Києва, оголосив про велику позику, але гарантією допомоги, безсумнівно, була перемога на майбутніх президентських виборах.

Додайте до цього заяву прем'єр-міністра Марка Рютте, який відзначив, що цей нібито демократичний результат голосування означає, що вони не зможуть ратифікувати Угоду, і тоді стає ясно: виграв саме Путін. А ще праворадикальні, євроскептичні партії в Голландії, сьогодні святкують перемогу.

Жахлива зрада

Складно підібрати слова, щоб висловити своє почуття зради. В листопаді 2013 року українці вийшли на мирні протести. Саме з цієї причини.

Співробітники Українського католицького університету писали тоді: «На кону стоїть майбутнє 46 млн українців, особливо молоді, у якої цим рішенням можуть відібрати європейське майбутнє з верховенством права, повагою до людської гідності та прав людини».

Після варварського нападу Беркута на студентів, що стояли на Майдані, сотні тисяч українців почали в тій чи іншій формі підтримувати європейське майбутнє країни. День за днем повідомляли про арешти, затримання, викрадення та побиття. Пізніше – про вбивства.

Були також такі страшні спроби штурму абсолютно мирної акції протесту Беркутом, як в ніч на 11 грудня. Тоді з допомогою соцмереж і призову київського Михайлівського монастиря жителі міста масово підтримали протестувальників, щоб захистити Майдан. До ранку туди з'їхалися тисячі людей, і режим відступив.

Але потім настали дні ще страшніші, коли беззбройних активістів розстрілювали.

Результат: більше сотні загиблих.

Невже загибель людей на Майдані, перенесені переслідування та проявлена українцями відвага виявляться марними через псевдореферендума з підозрілим фінансуванням і сумнівними мотивами, що використовує аргументи, взяті безпосередньо з російської пропаганди, націлені при цьому на виправдання агресії Росії проти України?

Як зазначає голландський аналітик Сійбрен де Йонг (Sijbren de Jong), група GeenPeil, що є одним з головних організаторів референдуму, в одному з агітаційних флаєрів стверджує, що «Україна – це країна, яка страждає від громадянської війни з фашистськими бойовиками, що прогулюються вулицями».

Автор правильно підкреслює, що такі твердження можна знайти на RT, Sputnik News, що фінансуються Кремлем та інших прокремлівських російських медіа.

Цей наратив Путін використовував для виправдання російського вторгнення, анексії Криму і військової агресії на Донбасі. Тієї агресії, яка призвела до трагедії малазійського лайнера MH17 і загибелі 298 пасажирів, багато з яких були голландцями.

Це була брехня, покликана виправдати вбивства і руйнування. А тепер, здається, вона використовується для того, щоб перетворити на посміховисько всі ці страждання.

Переклад НВ

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.