На шляху до економіки 4.0

1 коментувати
Свой comparative advantage у світі ми знайдемо

Свой comparative advantage у світі ми знайдемо

Одна з тем Давоського форуму, який відбудеться у січні 2017 року, присвячена питанням четвертої технологічної революції – так званої "економіки 4.0"

Чомусь вважається, що теми дискусій Світового економічного форуму в Давосі визначають основні тенденції майбутнього розвитку людства.

Не те, щоб я був цілком з цим згоден, але сперечатися з інтелектом усього світу, зібраному в одному місці, мабуть, не візьмуся.

Одна з тем Давоського форуму, який відбудеться у січні 2017 року, присвячена питанням четвертої технологічної революції – так званої "економіки 4.0". Сенс її полягає у тому, що на основі досягнень третьої революції – інформаційної – людство поступово переходить до створення єдиного кіберфізичного простору. І цей простір остаточно долатиме лінії поділу між фізичними, цифровими та біологічними системами, які існують зараз.

Напередодні Давосу, 8 грудня Рада експортерів та інвесторів при МЗС разом з Торговельно-промисловою палатою України проводитиме експертні дебати «Світова цифрова трансформація: шанси для України та перспективи економіки 4.0». Вважаю, що це вчасний крок – кому, як не МЗС, виступати платформою для обговорення питань входження України до нових світових реалій.

У цих процесах ми поки точно не найкращі. Але якщо подивитися на перспективу, то я вірю в те, що свій comparative advantage у світі ми знайдемо.

Стартапи, айтішники, біо- та нанотехнологи здатні написати нову сторінку у нашому економічному устрої

Нашою безумовною перевагою може стати український ІТ-сектор – один з найпрогресивніших у світі. За рейтингом інтернет-сервісу Startup ranking Україна наразі займає 33-тю сходинку за кількістю технічних стартапів. Експорт ІТ-послуг країни за останні сім-вісім років збільшився в три рази і у 2015 р. склав більше $2 млрд. Хіба не перевага?

І саме у партнерстві з цим сектором ми пропонуємо показати, як уряд разом з бізнесом може спільно говорити про пріоритетні завдання і що важливіше – вирішувати їх разом.

Декілька років тому я прочитав і захопився книгою "Start-Up Nation" - про ізраїльське економічне диво. Не захопитися було неможливо. Вона розповідає про те, як комбінація лише двох речей – освіти та інтелекту, що створюється цією освітою та досвідом збройної боротьби за свою державу, може стати запорукою успіху.

Усі роки свого існування Ізраїль не просто воював за себе. Він ще й створював унікальний драйв, виводячи свою країну на лідерські позиції у галузі інформаційних технологій завдяки високим стандартам освіти.

Прийшла наша черга. Ми також показали, що здатні воювати – досвід протидії російській агресії тому свідчення. З освітою у нас трохи гірше, але принаймні в окремих галузях високу якість показати ми можемо. Ось з них і треба починати. Починати вчити себе інформаційним технологіям, англійській мові, новітній медицині. І постійно вдосконалюватися.

Стартапи, айтішники, біо- та нанотехнологи, на моє глибоке переконання, здатні написати нову сторінку у нашому економічному устрої. Вони вже навчають самих себе і усіх навколо: самокеровані автомобілі, роботи, штучний інтелект, тривимірний друк, купівля товарів та послуг через Інтернет змінюють наше життя щохвилини. У кінцевому рахунку це призведе до зменшення ролі держави у житті людей і панування самоорганізації.

І це відбудеться. Незабаром.

Я щиро вважаю, що четверта технологічна парадигма значною мірою змінить відносини між соціумом, біологічним існуванням людини і технологіями навколо нас.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.