Важливий висновок про Китай після візиту Ненсі Пелосі до Тайваню

11 серпня, 10:21
Ексклюзив НВ
Дайан Френсіс: Сі Цзіньпін застеріг Джо Байдена від візиту Пелосі і сказав, що «хто грає з вогнем, той обпечеться»

Дайан Френсіс: Сі Цзіньпін застеріг Джо Байдена від візиту Пелосі і сказав, що «хто грає з вогнем, той обпечеться»

Символічна гра м’язами Китаю на знак протесту проти візиту Пелосі демонструє, що, на щастя, Китай сильний, але ним не керує такий маніяк-вбивця, як Путін

Дражнити ведмедя ніколи не буває гарною ідеєю, але з якоїсь причини третій за впливовістю політик в Америці, Ненсі Пелосі, вчинила саме так з Китаєм, незважаючи на попередження та поради. Спроба Ненсі «дражнити ведмедя» складалася з 19-годинного візиту на Тайвань і зустрічі з його президентом Цай Інвень і парламентом. Китай розлютився, скасував переговори з Америкою про зміну клімату і перекинув у регіон ракети та бомби, явно призначені для ураження реальних цілей. Звичайно, це була демонстрація сили, а не реальна загроза, як з боку Китаю, так і з боку Пелосі, але вона була корисною і повчальною з двох причин: вона повинна налякати азійські країни і змусити їх підвищити військову готовність, особливо Японію та Південну Корею. А символічна гра м’язами Китаю на знак протесту проти візиту Пелосі демонструє, що, на щастя, Китай сильний, але ним не керує такий маніяк-вбивця, як Путін.

Відео дня

Але було багато галасу даремно, і політичний галас був значним до, під час і після того, як Пелосі за кілька днів буквально промчала кількома азійськими країнами. Китайські новини повідомили, що президент Сі Цзіньпін застеріг президента Джо Байдена від її візиту та сказав, що «хто грає з вогнем, той обпечеться». Після її поїздки депутат Держдуми Олексій Журавльов заявив на російському державному телебаченні, що було б «добре», якби Китай збив її літак, бо це відкрило б «другий фронт» у війні Путіна проти Заходу. Але Китай далекоглядно залишається осторонь.

Показати ще новини
Радіо НВ
X