Китайці на Місяці та найспекотніший рік у історії

10 грудня 2018, 08:03
1445
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Найцікавіші новини науки

На цьому тижні ми дізналися, навіщо Китай летить на темну сторону Місяця, а також занепокоїлися долею китайського медика, який створив перших генетично модифікованих дітей.

1 Зворотний бік Місяця

Китай запустив зонд, який вперше в історії здійснить посадку на зворотному боці Місяця. Метою місії є вивчення рельєфу, хімічного складу і структури поверхні Місяця.

Але ми всі, звичайно, чекаємо, що китайці виявлять там таємну базу трансформерів, колонію масонів або інопланетну космічну базу.

У нашому матеріалі ми якраз намагаємося розібратися, навіщо нам потрібна оспівана Pink Floyd Темна сторона Місяця.

2 Найжаркіший рік в історії

На думку ряду дослідників, прийдешній 2019 рік може виявитися найспекотнішим в історії людства. Всьому виною Ель-Ніньо — коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану. Воно має помітний вплив на клімат. Зокрема, через нього зникають пасати — вітри, що дмуть між тропіками.

3 Генетик-дисидент

Китайський професор Хе Цзянькуй, який минулого місяця заявив, що йому вдалося змінити ДНК дітей на внутрішньоутробій стадії і зробити їх несприйнятливими до ВІЛ, зник.

Раніше повідомлялося, що генетик перебуває під домашнім арештом у Південному університеті науки і технологій в Шеньчжені. Однак університет заперечує це.

Хе Цзянькуй останній раз з'являвся на публіці минулої середи, коли він виступив у Гонконзі під час Другого міжнародного саміту з редагування генома людини.

Багато міжнародних експертів впевнені, що китайській владі не сподобався відкритий виступ вченого і той факт, що він оприлюднив свій дивовижний експеримент.

4 Кроликів — на волю!

Австралійські зоологи випустили в дику природу групу диких кролячих бандикутів (білбі), які останні 100 років були під загрозою зникнення.

В останній раз крихітних ссавців з довгими заячими вушками бачили в Новому Південному Вельсі в 1912 році, відтоді в дикій природі вони не зустрічалися.

Днями відразу 30 утримуваних в розпліднику тварин були випущені на велику обгороджену ділянку дикої природи недалеко від міста Наррабрі на північний захід від Сіднея. Це ознаменувало важливий етап кампанії з боротьби за порятунок білбі від вимирання.

На мій погляд, це просто дивовижне досягнення. Подекуди люди дійсно переходять від слів до діла, і дійсно борються за збереження видів, що вимирають. Або навіть відновлення вже фактично вимерлих.

 

Зверніть увагу

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

IT-індустрія

Вчора, 20:10

article_img
Розвідка доповіла. Чому шпигунські скандали можуть знищити Huawei
Політика

Сьогодні, 08:17

article_img
Це ще одна вистава. Відомі українці поділилися думкою про кандидата Зеленського
Економіка

Сьогодні, 10:23

article_img
Головні новобудови країни: НВ визначило топ-10 інфраструктурних проектів України