18 листопада 2018, неділя

Все тільки починається: погані справи Росії

4 коментувати

Поки в Росії ширяться пристрасті навколо підвищення пенсійного віку, я з київського далека з набагато більшою цікавістю спостерігаю за тим, що відбувається в російсько-американських відносинах

Якщо вірити прокремлівським пропагандистським ЗМІ, то там все абсолютно чудово: Путін зустрівся з Трампом в Гельсінкі, і, звичайно ж, «зробив його» – просто поклав на лопатки. І тепер він чемпіон.

Насправді справи йдуть набагато гірше. Візьмемо заяву радника з національної безпеки президента США про те, що Путін зможе приїхати до Вашингтона тільки коли закінчиться «полювання на відьом» – мається на увазі розслідування про втручання Росії в американські вибори в 2016 році, які веде спеціальний радник Мін'юсту США Роберт Мюллер.

Насправді, сенс цієї заяви означає зовсім інше: Трампу зараз абсолютно не з руки зустрічатися з президентом Путіним. Якщо називати речі своїми іменами, запрошення відвідати Вашингтон восени цього року просто-напросто було відкликано. Адже хто сказав, що до середини наступного року розслідування Мюллера припиниться? Я так не думаю – все тільки починається.

Трампу зараз абсолютно не з руки зустрічатися з президентом Путіним Післязавтра, 31 липня, стартує суд у справі Пола Манафорта, колишнього керівника передвиборної кампанії Трампа. Ясна річ: йому, перш за все, ставлять у провину ухилення від податків через різні офшорні компанії, де він відмивав гроші, отримані в Україні за консультації екс-президента Януковича, його «Партії регіонів» та інших політичних сил і окремих політиків. Але, між іншим, серед інших гріхів, які висуваються Манафорту, є участь у зустрічі з якоюсь Наталею Весельницькою, яка пропонувала людям зі штабу Трампа компрометувальну інформацію щодо Гілларі Клінтон.
Буквально днями особистий адвокат Трампа Майкл Коен, який сам є фігурантом окремого кримінального розслідування заявив, що в обмін на імунітет готовий підтвердити, що майбутній президент знав про зустріч з цією самою Весельницькою. І одночасно у ЗМІ на Заході, як, втім, і в Росії, з'явилося підготовлене розслідувальним центром Михайла Ходорковського досьє – інформація, що Весельницька була тісно пов'язана з російськими спецслужбами та правоохоронними органами, співпрацювала з ними в протидії розслідуванню «справи Магнітського».

А тут ще й справа Марії Бутіної, яка намагалася налагодити канал зв'язку з Москвою і Республіканською партією США через супервпливову національну стрілецьку організацію. Організацію, яка захищає другу поправку до конституції США, що дозволяє американцям вільно володіти вогнепальною зброєю. І яка, до речі, була одним з найбільших спонсорів передвиборчої кампанії Трампа.

Так от: Марія Бутіна була пов'язана не тільки з частозгадуваним у цьому контексті заступником голови Центробанку Росії Торшиним, але ще й з якимось бізнесменом Ніколаєвим, який, як стверджують злі язики, своєю чергою, є близьким другом і діловим партнером Ігоря Левітіна, радника президента Росії.

Порахуйте самі: Бутіна від Путіна всього за три рукостискання. Ні, ви знаєте, повторюся: мені здається, все тільки починається. Із захопленням «спостерігатимемо».

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.