Путін, хакери і вибори в США

4 коментувати
А якби з'ясувалося, що якісь хакери, пов'язані з американськими спецслужбами, намагалися зламати сервери передвиборчого штабу Єдиної Росії?

Росія, Путін, майбутнє американо-російських відносин, російська гібридна війна проти України та багато інших речей, пов'язаних з Росією, вперше за дуже довгий час – можливо, вперше за кілька десятиліть — опинилися серед головних тем президентської передвиборчої кампанії в США.

Путін хвалить Трампа. Трамп захоплюється Путіним. Керівник передвиборчого штабу Трампа Пол Манафорт зі скандалом йде зі своєї посади після того, як в американській пресі з'являються статті про його зв'язки з росіянами в Москві і роботу в Києві на втікача екс-президента Януковича і проросійські сили в його оточенні.

Противники Трампа обурюються, заявляють, що компліменти на адресу глави кремлівського режиму, що звучать з вуст кандидата республіканців, і всі ці сумнівні зв'язки — ледве не смертельна загроза національній безпеці США.

Гілларі Клінтон оголошує Путіна хрещеним батьком нового глобального бренду крайнього правого націоналізму. Опоненти Гілларі Клінтон, своєю чергою, лякають американців: у разі перемоги на виборах вона, звісно ж, розв'яже війну проти Росії. Як мінімум, холодну.

Це, скажу одразу, по-моєму, цілковита нісенітниця — особливо якщо врахувати, що на цю тему найкрасномовніше висловлюються прихильники негайного перегляду відносин з Росією, адепти нового зближення з Кремлем. Ця публіка відрізняється тим, що, куди не плюнь, неодмінно попадеш в явний конфлікт інтересів: черговий «путінолюб» виявляється або консультантом якогось бізнесу в Москві, або проросійським лобістом у Вашингтоні, або запрошеним лектором в МДІМВ, або, на лихий кінець, регулярним коментатором на російському пропагандистському каналі RT.

Спроби викликати хаос в американськый передвиборчый кампанії не дадуть Путіну приводу для переможного куражу

Найбільше галасу останнім часом наробили численні публікації у впливових американських ЗМІ, наприклад, «Вашингтон пост», про можливу причетність хакерів, пов'язаних з російськими спецслужбами – СЗР і ГРУ – до атак на сервер Національного комітету Демократичної партії США та інших американських відомств.

«Вашингтон пост» при цьому посилається на джерела в американській розвідці та вищих ешелонах влади. За словами газети, американські спецслужби вивчають можливості для вторгнення в процес виборів, і ФБР сповістило державну та місцеву владу про можливі кіберзагрози.

Судячи з того, що днями самому Путіну довелося фактично виправдовуватися в інтерв'ю агентству Bloomberg, справа тут серйозна. Володимир Володимирович, зрозуміло все заперечував, заявивши, що уряд Росії не причетний до хакерських атак. І взагалі, мовляв, дуже складно визначити, хто стоїть за кіберзлочинами.

Утім, хіба хтось очікував, що він зізнається? І як тут не згадати історію з Кримом? Спочатку, ви пам'ятаєте, Путін навідріз відмовлявся визнати, що в операції із захоплення півострова брали участь російські військові –ніяких російських військових там, за першою версією Путіна, не було, були тільки «місцеві сили самооборони», переодягнені у військову форму, куплену в найближчому універмазі – історія про обмундирування з магазину, як ми пам'ятаємо, стала мемом.

Потім Путін зізнався, що російські військовослужбовці все-таки в Криму були, надавали підтримку цим самим міфічним «силам самооборони».

Коли ж анексія Криму остаточно зійшла Путіну з рук (втім, до якогось часу, я вважаю), президент, нарешті, зізнався, що захоплення півострова було повномасштабною військовою операцією, якою він керував особисто, і під час цієї операції навіть розглядалося питання про приведення до підвищеної боєготовності російських ядерних сил.

Думаю, однак, що спроби викликати хаос в американській передвиборчій кампанії з допомогою хакерських атак та інших способів втручання, і на відміну від історії з Кримом, зрештою не дадуть Путіну приводу для тріумфального, переможно куражу. Проваленими спецопераціями не вихваляються.

Зате в інтерв'ю Bloomberg Путін зробив кілька вражаючих заяв.
По-перше, розмірковуючи про те, що Москві безглуздо намагатися впливати на перебіг президентської кампанії, Володимир Володимирович, можна сказати, поставив «двійку» всій російській експертній спільноті, що працює на американському напрямку: не відчувають належним чином, виявляється, навіть наші фахівці в МЗС ані нерва, ані особливою внутрішньополітичного життя в США.

Лавров і компанія нервово курять осторонь. Або навіть п'ють гірку. Втім, Володимир Володимирович, можливо, й має рацію. Адже в якийсь момент у 2014 році горе-«експерти» з українських проблем, схоже, переконали Путіна в тому, що жителі всієї східної України, аж до самого Дніпра, зустрічатимуть «ввічливих зелених чоловічків» мало не квітами та хлібом-сіллю. А зустріли добровольчими батальйонами. І проект «Новоросія» пішов у безвість. Отже, відтоді в Путіна можуть бути підстави побоюватися, що й експерти з американської внутрішньої політики ризикують насправді виявитися настільки ж реалістичними і далекоглядними.
Але це ще не все. Друга путінська заява в інтерв'ю Bloomberg було ще крутішою, особливо, якщо в неї вчитатися.

«Послухайте, — сказав президент Росії, — адже потім хіба це важливо, хто зламав ці якісь там дані з передвиборчого штабу пані Клінтон. Важливо, що є змістом того, що пред'явлено громадськості».

Послухайте, — це тепер вже я кажу, — але ж ці слова означають буквально таке: яка різниця, ми «хакнули» сервери, чи не ми? Давайте не сам факт злому обговорювати, а те, що вдалося з цих серверів витягнути.

А Путін тим часом продовжує: «Не потрібно відводити увагу громадськості від суті проблеми, підміняючи якимись другорядними питаннями, пов'язаними з пошуком того, хто це зробив».

Ох, ну нічого собі другорядні питання! Підозри в тому, що російські спецслужби могли бути причетними до злому комп'ютерних мереж однієї з двох найбільших політичних партій США, кандидат від якої є найбільш імовірним — на сьогодні – переможцем майбутніх президентських виборів, виявляється, за версією Путіна, відводить увагу американської громадськості від реальних проблем!

Цікаво, а що б сказав Володимир Володимирович, якби, припустімо, з'ясувалося, що якісь хакери, пов'язані з американськими спецслужбами, намагалися зламати сервери передвиборчого штабу Єдиної Росії? Уявляєте, в якій істериці забилися б усі кремлівські?! Отож-бо й воно.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.