Коли розвалиться секта свідків Путіна

22 коментувати
Президент вкотре розповідає казки про друга-віолончеліста, який ризикує стати анекдотичним персонажем

Обговорювати чотирнадцяту за рахунком «пряму лінію» президента РФ з народом заняття, по-моєму, абсолютно безглузде. Адже це, по суті, квазірелігійний обряд «секти свідків Путіна». Відповіді Володимира Володимировича не мали ніякого відношення до реального життя — від зростання цін і падіння якості продуктів в магазинах, які помітні всім людям, до істинного стану справ в складних питаннях зовнішньої і внутрішньої політики, зрозумілих більше експертам.

Спостерігаючи за здійсненням обряду, будь-яка хоч трохи розумна людина, по-моєму, просто не могла не бачити, що Володимир Володимирович відверто збиткувався над публікою, а також знущався над здоровим глуздом за принципом: якщо те, що я кажу, не відповідає фактам — тим гірше для фактів.

31 грудня 2016 року виповниться сімнадцять років, як Путін — який, до речі, нещодавно повідомив всім довірливо, що в Америці, виявляється, немає змінюваності влади — досяг вищої влади в Росії. І, як і раніше, там знаходиться.

За ці неповні сімнадцять років (за цей час виросло, на секундочку, ціле покоління російських громадян) Володимир Володимирович жодного разу — ні разу! — не взяв участь хоча б в одній публічній дискусії з політичними опонентами, наприклад, під час своїх передвиборчих кампаній. Жодного разу не дав інтерв'ю хоча б одному по-справжньому незалежному російському журналісту, який ставив би незручні, заздалегідь не узгоджені питання і реагував би навздогін, додатковими питаннями на словесне мереживо натхненної неправди, яке так чудово вміє при нагоді плести кремлівський довгожитель.

Замість цього публіці пропонується раз у році дивитися ось ці самі щорічні інсценування живого спілкування з народом, і ще раз на рік — такі ж постановочні прес-конференції, де все заздалегідь відрежисовано, відрепетирувано в якому-небудь черговому підмосковному пансіонаті, де наперед відомо, кому дадуть поставити питання і про що.

А якщо раптом через недогляд або для виду — комусь вдається порушити детально розписаний сценарій, вклинитися, задати більш-менш важке питання, то далі розмова з президентом триває за формулою: «Скажіть, будь ласка, котра година? — Дякую, я вже пообідав». Класичний приклад з останнього перформансу: у відповідь на питання про особисте життя Путін розповідає про справи своєї колишньої дружини Людмили.

Відповіді Володимира Володимировича не мали ніякого відношення до реального життя

Ну і потім до того, хто поставив неправильне питання, якщо скористатися лексиконом самого Путіна, «надсилають доктора». Як днями прислали до Антона Тюришева, будівельника космодрому «Східний», який рік тому наважився запитати президента, коли ж нарешті виплатять робітникам колосальну заборгованість по зарплаті.

У день, коли відбувалася пряма лінія президента, 14 квітня, виповнилося 15 років з дня розгону старого НТВ. Знаменний збіг. Сьогодні, здається, навіть найбільші скептики, які 15 років тому повторювали про конфлікт господарюючих суб'єктів і відсутність будь-якої політичної складової в історії про захоплення НТВ «Газпромом», розуміють, навіщо це було зроблено тоді. Ось рівно для того, щоб показувати от такі прямі лінії. І щоб, як казав один з героїв незабутньої програми НТВ «Ляльки», «піпл хавав».

От тільки чи довго ще буде хавати? Мені здається, що деякі спостерігачі точно підмітили: кожна нова «пряма лінія», кожна нова прес-конференція, кожен новий публічний виступ Путіна демонструє, що він ніяк не змінюється. Країна змінюється, люди змінюються, змінюється світ семимильними кроками, як в науково-фантастичному романі, і тільки Путін залишається колишнім.

І в результаті все більше належить минулому.

Це приблизно так само, як було з Брежнєвим. Ще відносно молодий, бадьорий, підтягнутий Леонід Ілліч, у 1965 році повернув людям найулюбленіше народне свято Дня Перемоги, кажучи сьогоднішньою мовою, «точно потрапляв в тренд». Через 15 років старезний, засинаючий на ходу, та вже такий, що важко розмовляє, маршал і тричі Герой Радянського Союзу, кавалер ордена «Перемога» Леонід Ілліч Брежнєв виглядав оперетковим персонажем з минулого. Сталася повна десакралізація вищої влади. Вождь став смішний. Люди мого покоління добре пам'ятають, як раптом пішов вал анекдотів про «бровеносця в сутінках».

Путін як і раніше, на відміну від Брежнєва, «молодий і сильний» — як свідчив затертий слоган одного прокремлівського сайту. Але хороша фізична форма не дає страховки від десакралізації. У наш час, коли будь-яка більш-менш грамотна людина може за кілька хвилин з'ясувати в інтернеті, скільки разів і в якому саме місці «прямої лінії» звучала повна неправда, президент вкотре розповідає казки про друга-віолончеліста, який теж ризикує стати анекдотичним персонажем.

А це тільки початок.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.