Доля Києва вирішується зараз. Що буде з заводом Більшовик?
Приватизація заводу Більшовик може дати Києву нове обличчя, зробивши його динамічною і естетичною східноєвропейською столицею
Під час місцевої виборчої кампанії 2020 року Київ був масово обвішаний передвиборчими плакатами. Пропонував свої обіцянки столичному електорату Андрій Пальчевський, виступив з позицією й Олександр Попов, який таргетував незадоволених життям столичних пенсіонерів.
У той момент здавалося, що вектор розвитку Києва йде далеко в туман — туман невизначеності, туман ностальгії за так званою стабільністю минулого, туман підкилимних ігор і кулуарних домовленостей. Ставало зрозуміло, що ситуація в місті має змінитися.
Зараз Київ перебуває в тій точці, після якої згорнути процеси назад вже буде дуже складно. Уже зовсім скоро Фонд державного майна повинен провести аукціон з приватизації майнового комплексу та земельної ділянки Київського першого машинобудівного заводу. Він більш відомий як «завод Більшовик».
Йдеться про 35 га землі, а стартова ціна аукціону — $52 млн. Зовсім недорого як для локації, яка багато в чому визначає обличчя західного Києва.
Варіантів результату цієї приватизації декілька. В ідеалі на місці заводу Більшовик може виникнути повноцінна Шулявська екосистема, яка створить новий пласт комерційної і житлової нерухомості, робочі місця, транспортні рішення, що пожвавить економіку всього центрального Києва. Але є й інший варіант — 35 га цінної землі підуть одній з бізнес-груп, для якої це не більше ніж застава під банківський кредит або просто актив на перепродаж.
На придбання майна заводу Більшовик претендує Kadorr Group україно-сирійського підприємця Аднана Ківана, який відомий своїм девелоперським бізнесом в Одесі та придбанням англомовної газети Kyiv Post. Житлові комплекси Kadorr в Одесі допомогли вирішити квартирне питання тисячам місцевих жителів, а динаміка їх будівництва явно випереджає динаміку будівництва подібних об'єктів у Києві.
Якщо Kadorr придбає завод Більшовик,