Дотягнути до 2024-го. Про головну мету царя Путіна

9 коментувати
Російський президент буде продовжувати триматися при владі, поки не вичерпає всі конституційні можливості, щоб залишатися в Кремлі

Насправді явна підготовка Росії до сирійського сценарію розпочалася ще в липні-серпні. Башар Асад був ослаблений на той момент, і в Москві дуже побоювалися, що його можуть скинути, тоді в Сирії почнеться те ж, що і в Лівії після полковника Каддафі.

Так що росіяни планували втрутитися в Сирію і, по суті, почали підтягувати війська на базу в Тартусі в кінці серпня. Відповідно, коли американці говорять про те, що не очікували такої поведінки, це, скоріше, відноситься до того, що США продовжують застерігати російського президента від певних дій, але той їх ігнорує, що кожен раз виявляється сюрпризом для США. Небажання Путіна співпрацювати дуже злить американське керівництво.

Я роками кажу про те, що у відповідь на спроби його ізолювати Путін спробує показати, що він незамінний, що «Росія – не регіональна сила», як сказав Барак Обама після анексії Криму. Він демонструє, що він важливий і що його потрібно сприймати серйозно.

Минуле Путіна у КДБ, безсумнівно, має значення. Його минуле визначає його спосіб мислення, потяг до скритності. Мене завжди дивувало в Путіні, що він одночасно і твердий, і потайливий. І це багатьом людям складно зрозуміти: з одного боку, він дуже схильний до брехні, але з іншого – він часто прямо говорить, що збирається робити. Риторика Путіна та його дії дуже взаємопов'язані, а тому не повинні ставати сюрпризом. Однак, Захід щоразу виявляється не готовий.

Путін – політичний гравець. І час зрозуміти, що він дійсно готовий йти на великі ризики. Російський президент не з тих, хто буде діяти обережно.

Путін правив країною 15 років поспіль, тож новий цар не такий уже й новий

Крім того, Росія – бюрократичне й ієрархічне політичне утворення. Коли ми зараз називаємо Путіна новим царем, це запізніла реакція, оскільки він був ним якщо не з 2000-го, коли був вперше обраний президентом, то з 2004 року, коли почався його другий термін, вже точно. Дмитро Медведєв, який зараз є прем'єром, притримував для Путіна президентське крісло з 2008 до 2012 року, коли Путін обіймав прем'єрський пост. По суті, вони просто мінялися місцями. На тій чи іншій посаді Путін правив країною 15 років поспіль, тож новий цар, по суті, не такий уже й новий.

Головна ідея Путіна в тому, що Росія – велика країна і може робити все, що завгодно, заради своїх інтересів, заради того, щоб затвердити свою велику позицію в світі. Ідеологічно Путін дуже розумно зумів поставити росіян на стежку війни. Якщо їх попросять відмовитися від багатьох зручностей, вони тепер підуть на це, але готували їх до цього поволі.

Росіяни як нація готові пожертвувати багато чим, щоб зберегти «велич» Росії і Путіна як царя, оскільки в суспільстві зараз побутує позиція, що без Путіна все буде ще гірше. Я не думаю, що це триватиме довго, але якийсь час таке становище буде зберігатися. Путін вкрай зацікавлений у тому, щоб зберегти його як мінімум до 2024 року, коли технічно у нього вичерпаються всі конституційні можливості для того, щоб залишатися в Кремлі.

Це жахливий, але цікавий феномен – Путін, по суті, займе місце між Сталіним, який був при владі 30 років, і Брежнєвим, який правив 20 років.

Переклад НВ

За матеріалами інтерв'ю Ніни Хрущової Background Briefing

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Ніни Хрущової. Републікування повної версії тексту заборонене.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.