Американський Путін. Яким буде президентство Трампа

2 коментувати
США пускають слину за не меншим клоуном, ніж російський президент

Двадцять років тому я майже зустрілася з Дональдом Трампом. У той час закінчувала Прінстон, була слабо знайома з американськими смаками в популярній культурі, і побутові зіткнення зі знаменитостями мене злегка шокували. Замітка на полях: якби я тоді тоді була старшою і менш радикальною, мені напевно сподобався б цей цирк. Але в той момент я вважала себе російською інтелектуалкою, Росія давала шанс сподіватися, що її майбутнє не обмежиться новим поверненням до комунізму, і факт існування такого політика, як Дональд Трамп, здавався мені грубим жартом, якщо не знущанням.

Трамп нітрохи не змінився за ці роки, але тепер на нього є попит у суспільстві, так на що ж ми скаржимося? Схоже, сьогодні набагато більше людей сприймає його всерйоз, близько 20% підтримують ідею Трампа балотуватися в президенти. За двадцять років ми стали на 20% більш схильні до підлабузництва і дурних жартів.

Момент витвереження, адже американці зневажають росіян за їх любов до Путіна і спроби представити його таким собі Джеймсом Бондом; його літаки в стилі 007, занурення в батискафах і катання на конях без сорочки. Вони кличуть його клоуном, але в той же час Америка сама пускає слину за не меншим клоуном – Дональдом Трампом з його дивною зачіскою.

Як тонко підмітив один автор, для Трампа задоволення від образи, схоже, не менш привабливе, ніж угоди. Неважливо, хто його опоненти – репортери чи інші кандидати в президенти, для Трампа вони всі пустушки, некомпетентні, слабкі, огидні та/або неспроможні задовольнити чоловіка в ліжку. «Коли хтось зачіпає вас, ваша відповідь повинна бути настільки жорсткою і агресивною, наскільки можливо», - написав Трамп в одній із глав своїх бізнес-рад. Коли тактика не спрацьовує, він намагається домогтися їх звільнення».

Якщо Трампа оберуть, чи не стануть Мексика або Канада американської Україною?

Це дуже схоже на Путіна: коли йому докучають критики, він погрожує «мочити їх у сортирі». Ситуація в Україні, тюремне ув'язнення колишнього олігарха Михайла Ходорковського, а також вбивства журналістки Ганни Політковської і опозиціонера Бориса Нємцова – підтвердження того, що фраза «ваша відповідь має бути настільки жорстким і агресивним, наскільки можливо» - цілком у дусі Путіна

Я не підтримую російського президента – я навіть вийшла на Червону площу з плакатом «Путін – це Дік», але я хочу порадити деяким переконаним у своїй правоті і абсолютної безневинності американцям спершу подивитися в дзеркало.

Думаю, усвідомлення ними реального стану справ значно покращить ситуацію на міжнародній арені. Більш того, це може врятувати нас від перемоги Трампа на президентських виборах. Король реаліті-шоу, звичайно, не Путін, поки що ні. Але якщо його оберуть, чи не стануть Мексика або навіть Канада американської Україною?

Переклад НВ

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.