10 кухонних жартів про Путіна

3 коментувати
Сатира завжди дозволяла людям подолати страх перед всемогутньою державою

Усі пригноблені суспільства виражають себе через вуличний гумор. У Радянському Союзі жарти про генеральних секретарів КПРС – Микиту Хрущова, Леоніда Брежнєва та інших – розповідали пошепки на кухнях. По суті, вечори за сімейним столом присвячувалися знищенню влади за допомогою гумору.

Сатира дозволяла людям подолати страх перед всемогутньою державою. «Якщо ми можемо посміятися над Кремлем, значить, у нього немає над нами влади», - говорили вони.

Це відомий соціальний феномен: коли доступний політичний простір стискається, одночасно розширюється неофіційний соціальний простір.

Після падіння комунізму і спроб Росії стати демократичною політичні анекдоти як частина культурного життя країни практично зникли. Але за часів Володимира Путіна політичний гумор повернувся в життя росіян в силах тяжких.

1. Головна кадрова проблема Росії полягає в тому, що Путін роздає керівні посади найвірнішим своїм союзникам, а потім чекає, що вони будуть діяти розумно і компетентно.

За часів Володимира Путіна політичний гумор повернувся в життя росіян в силах тяжких

2. Під час нещодавнього візиту в Крим Путін погрожував Україні спільним російським майбутнім.

3. Путін закінчив вечерю, витер губи серветкою і наказав: «Інше спаліть».

4. Я жив при Брежнєві, при Горбачові і при Єльцині. Путін – єдиний лідер, при якому мене попросили менше їсти.

5. Заходу не варто побоюватися, що Путін відроджує СРСР; на нещодавньому саміті ШОС, виявилося, що він відроджує імперію Чингісхана.

6. На бізнес-форумі в Санкт-Петербурзі Путін закликав інвесторів інвестувати в російський бізнес. «А як російський бізнес відрізняється від звичайного?» «Так само, як російська рулетка від звичайної».

7. Кремль попередив, що, якщо Захід розширить санкції, він підвищить рейтинги Путіна.

8. Коли ви – Путін, ваша Росія процвітає.

9. Російське товариство сліпих оголосило, що не бачить альтернативи Путіну.

10. У Заходу, незважаючи на те, що він ненавидить Росію, повинно бути добре серце; інакше чому всі наші політичні функціонери й апаратники тримають своїх дітей за кордоном?

Переклад НВ

НВ володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Ніни Хрущової. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.