Україна: кращий спосіб еміграції

8 коментувати
У нашій країні є маса можливостей, від яких у наших знайомих американців, ізраїльтян, німців і поляків котиться слина

Згоден з тим, що "повітря в Україні просякнуте атмосферою еміграції". Це все тому, що воно у нас не просякнуте атмосферою підприємництва. Я майже двадцять років прожив за кордоном, працюючи в сфері IT, і добре відчув на собі, що це означає. Звісно, частина людей зі мною можуть не погодитися, але це мій досвід.

Думаю, в Україні сьогодні, навпаки, є маса можливостей, від яких у наших знайомих американців, ізраїльтян, німців, поляків та інших котиться слина. Вони так і кажуть: “У вас в Україні конкуренція майже відсутня, будь-який напрямок – бери і розвивай і достатньо робити добре або відносно добре, щоб злетіло. Але тільки за однієї умови: робити щодня. Навіть з урахуванням відсутності правил і стандартів у бізнесі, культурі і відносинах між людьми – зовсім скоро ви, якщо будете наполегливі, терплячі і креативні, зможете дозволити собі набагато більше, ніж ми".

Звісно, для більшості іноземців Україна – зона високого ризику, країна, в якій війна, невизначеність законодавства, колосальна корупція і уряд ідіотів. Саме тому міжнародні компанії, як-от Apple, PayPal і IKEA тримають Україну у своїх стоп-листах. І тому з ринку пішли Peacocks, Mexx, Stockmann, Esprit, Praktiker, Chadbourne & Parke, Honda, BYD і маса інших. Але якщо вдивитися – пішли якраз ті, у кого не було сильного локального офісу, що вміє приймати швидкі рішення і вести себе відповідно до ринкових правил.

На Заході, якщо хочеш запустити проект, швидко розумієш, що всі ніші зайняті

Іноземці, особливо ті, хто займається бізнесом, лікті кусають, коли чують про наші проблеми. Звісно, певною мірою вони помиляються – як помиляються ті, хто мріє про безтурботне життя за кордоном. Але факт залишається фактом: на Заході, якщо хочеш запустити проект, швидко розумієш, що всі ніші зайняті, і майже завжди є талановитіший, креативніший і швидші. Як сказав Греф: "Конкуренція дійшла до такого ступеня, що якщо ми вранці прокинулися з новою ідеєю, то в обід, коли ми зустрілися, щоб обговорити її, китайці це вже роблять." А у нас – кінь не валявся. Обирай практично будь-який напрямок і копай.

Я можу сказати одне: кращий спосіб еміграції – це еміграція в сферу підприємництва. Є така країна, і віза туди не потрібна. Щоб потім, якщо сильно старатися, отримати можливість жити там, де народився, щоб жити добре і завжди мати можливість побачити світ, щоб періодично підніматися над всім нашим рідним мракобіссям і видихати.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.