Uber присвячується. Що відбувається з західними сервісами в Україні

4 коментувати
Іноземні компанії, які заходять в нашу країну, в шоці – спочатку від безмежних заборон, а потім від безмежних можливостей

Прочитав дику історію про дівчинку, яка потрапила в аварію, скориставшись сервісом Uber. Водій грубо порушив ПДР, виїхавши з другорядної на перехрестя і тут же отримав удар в бік від того, хто їхав по головній. Дівчинка потрапила в лікарню, де їй наклали 10 швів. А коли оклигала – зв'язалася з українським філіалом Uber і запитала, як їй бути. У відповідь представник українського офісу розповів їй про те, що український Uber за цей інцидент не відповідає, тому що в сухому залишку є технологією зі здійснення контактів між тими, хто бажає їхати і тими, хто готовий відвезти. А оскільки більшість водіїв в Україні працює через контори-прокладки – то і вимагати відшкодування можна лише з них, бо для українського Uber ця дівчинка, з її розбитим обличчям – ніхто і звати її ніяк. У зв'язку з чим хочу висловити власну думку з цього приводу. Вибачте за деякі слова.

В Україні майже з будь-яким західним сервісом трапляється унікальний культурний феномен – потрапляючи в наші реалії, він швидко перетворюється на лайно. Відбувається це в основному через те, що різниця між статусами «бути лайном» і «не бути лайном» обумовлена не принципом дотримання законів, які є зведенням правил життя сучасного суспільства, а рівнем моральних стандартів зацікавленої сторони. Чому це відбувається? Через корупцію.

В Україні майже з будь-яким західним сервісом трапляється унікальний культурний феномен - потрапляючи в наші реалії, він швидко перетворюється на лайно

Завдяки корупції у нас, при наявності законів – практично відсутня невідворотність покарання. У такій реальності недотримання законів – це не питання порушення суспільних відносин і наступних за цим заходів державного примусу, а питання розміру хабара, яка завжди менше ніж штраф і судові витрати. Тому який сенс дотримуватися законів, якщо завжди існує більш дешева і ефективна опція їх не дотримуватися, домовившись практично з будь-яким учасником ланцюжка – від мента до прокурора. Навіщо зважати на правила суспільства, якщо можна з ними не рахуватися. І навіть одне це знання — розбещує.

Система за необхідності наділяє будь-яким ексклюзивним правом. Наприклад, правом послати на три букви постраждалу в аварії дівчинку, пояснивши їй, що Uber ніякого відношення до водія, що порушив правила, не має, а так просто – повз проїжджав. І потім повернувшись до глядача в стилі одкровень Френка Андервуда, повідомити: «Якщо кожному давати – поламається ліжко».

Тому що саме таке ставлення – є золотий стандарт в звичній нам сфері обслуговування. Зовні – не можна нічого. Але як тільки посвітити ультрафіолетом – побачиш докладну інструкцію водяними знаками. І там можна все – питання тільки в ціні. Іноземні компанії, які заходять в нашу країну, в шоці – спочатку від безмежних заборон, а потім від безмежних можливостей. І як далі з цим жити – кожен вирішує самостійно.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.