Тотем рівноправ'я на один день

2 коментувати
Українки цілий рік готують, прибирають, перуть і виховують дітей, поєднуючи це з роботою, отримуючи в середньому на 20% менше. І все це аж ніяк не заради того, щоб раз на рік отримати букет квітів

У Великій Британії 8 березня майже ніхто не відзначає, хіба що сім'ї емігрантів з СРСР. Але за три тижні до Великодня прийнято святкувати Mother's Day. Західний світ давно охолонув до цього свята - частково тому, що вважає його проявом сексизму, почасти тому, що свято згенероване комуністами, хоч і було колись підтримане ООН. У 1921 році Радянський Союз офіційно затвердив 8 березня "міжнародним жіночим днем", в пам'ять про жіночу демонстрацію 1917 року, що поклала початок революції в Росії.

У минулому столітті, коли рух в честь 8 березня тільки зароджувався, в більшості західних країн відзначати день боротьби за права жінок було доречно: жінки боролися за рівноправність. А зараз рівноправ'я статей закріплено законом в більшості розвинених країн світу. Більше того - рівноправність статей закріплено в свідомості їх громадян, також, як і рівноправність рас, національностей, конфесій і сексуальної орієнтації.

Можна нескінченно сперечатися про наявність чи відсутність ознак сексизму в "міжнародному жіночому дні", але об'єктивно - в нашому суспільстві поки ніхто не припускає щирої перемоги жінок в боротьбі за рівноправність. Українки цілий рік готують, прибирають, перуть і виховують дітей, поєднуючи це з роботою, отримуючи в середньому на 20% менше, і при цьому встигають стежити за собою, знаходити час для чоловіка, подруг і навіть будувати плани на майбутнє. І все це аж ніяк не заради того, щоб раз на рік отримати букет квітів - як символ, що підтверджує їх красу, а по суті є примітивним тотемом рівноправності на один день.

У нашому суспільстві поки ніхто не припускає щирої перемоги жінок в боротьбі за рівноправність

8 березня не потрібно ні скасовувати, ні дозволяти - цей день потрібно просто проживати як хочеться, давши свободу вибору тим, хто святкує, і тим, хто не святкує - без взаємних докорів і звинувачень. Тому що головне питання не в сенсах святкування 8 березня в якості єдиного "міжнародного жіночого дня", а в принципах ставлення один до одного решту 364 днів на рік.

І найкращим подарунком цього дня, на мій погляд, є книга Lean In (Включайся), написана Шеріл Сендберг - операційним директором Facebook, що стала бестселером в США і навіть перекладена у 2015 році на українську мову. Ця книга про помилки і образи, доброту та підтримку, покарання за успіх, синдром самозванки, труднощі материнства і радості шлюбу. Рекомендую читати разом.

Текст опублікований з дозволу автора


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.