Про непотрібних людей

3 коментувати
Платники податків обслуговують армію бюджетників, які зайняті на неефективних підприємствах, які працюють у збиток

Британський парламент закликав готувати школярів до конкуренції зі штучним інтелектом. Парламент Великої Британії вважає, що система освіти має адаптуватися до мінливого ринку праці і відмовитися від викладання застарілих навичок, щоб не сформувати клас "непотрібних людей". По суті, автоматизація людських робочих місць - це питання найближчого майбутнього.

Людина завжди мала два види здібностей: фізичні та розумові. Зараз машини замінюють людини у фізичній праці і все більше - в розумовій. Але машини розвиваються з такою швидкістю, що перед розвиненими суспільствами виникає питання - наскільки швидко машини замінять людину в галузях, пов'язаних з розумовими здібностями. І чи створено завдяки цим процесам більше робочих місць для людей. Або ж людство накриє хвилею повної автоматизації, внаслідок чого потреба в людській праці перейде з масового явища в унікальне. Де проходить грань цінності людської праці? У творчості та імпровізації? Подивіться, як малюють машини.

І тут приходить розуміння, що в Україні живе величезна кількість непотрібних людей. Десь прочитав, що з 42 мільйонів працює лише 14, при цьому загальне число робочих місць (за статистикою служби зайнятості за 2015 р.) - трохи менше 10 мільйонів. Це ті, хто зайнятий на реальному виробництві і забезпечує наповнення бюджету, а також забезпечує себе і свої сім'ї. Більше 5 мільйонів з числа працюючих - бюджетники, включно з учителями, лікарями, соціальними працівниками, працівниками МВС, СБУ, працівників ЖЕКів, академії наук тощо. Також за радянських часів були всілякі контори - НДІ, диспансери, трести тощо породили, через відсутність розвитку, цілий легіон умовно-корисних людей. Рівень їхніх зарплат катастрофічно малий, відповідно, можливостей для розвитку, на жаль, практично немає.

Автоматизація людських робочих місць - це питання найближчого майбутнього

Платники податків обслуговують армію бюджетників, які зайняті на неефективних підприємствах, які працюють у збиток. Читав, що з 16,2 тис. комунальних підприємств, на яких працевлаштовано близько третини мільйона працівників - 40% працює у збиток.

І це якась гігантська, абсолютно неефективна чорна діра. Взагалі незрозуміло, що з цим всім робити. Я навіть не кажу про підростаюче покоління, яке наша система освіти аж ніяк не готує до конкуренції зі штучним інтелектом. Ми зовсім скоро зіткнемося з проблемою величезної кількості непотрібних людей. Марних не з точки зору моралі, а з точки зору держави. Як ми цю проблему будемо розв'язувати?

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.