Кордон із Польщею. Чому нам ще далеко до Європи

0 коментувати
Кажете – віз не буде? Європа ж – не у візових центрах, а в головах

Правда – далеко не у всіх. І для того, щоб Європа зайшла в якомога більше голів, одного безвізу мало. Потрібно з головами щось робити.

Сестра з чоловіком вирішили з'їздити до Кракова на автомобілі. Коротко про проходження кордону з Польщею: кілометрові черги з тих, хто стоїть уздовж своєї смуги і тих, хто їде з іншого боку відбійника – по зустрічній. Якою, в свою чергу, з польської сторони до нас заїжджають автомобілі. Ті, хто дотримується правил дорожнього руху – стоять годинами і чекають своєї черги, після чого їх розгортають і відправляють в кінець альтернативної черги, що стоїть на зустрічній смузі. При цьому існує третя неявна смуга, по якій то в одну то в іншу сторону проносяться автомобілі. В Україну – ті, хто пройшов кордон з польського боку, з України – ті, хто козирно проїжджає за бабки в кашкет контролеру. Коротше – стандартна для нашої країни логіка: чесний – стій як лох. Хочеш, як усі – їдь по зустрічній і порушуй. Хочеш по-швидкому – їдь по узбіччю і готуй бабло за прискорення. У цьому – вся суть нашої реальності, яка всіма своїми принципами змушує тебе порушувати.

При цьому – жодного вказівника, жодної інструкції або роз'яснення – нічого цього немає. Не дай бог, ти не місцевий і не в курсі всіх цих вовчих законів – ти попав. Прикордонники абсолютно нічого не вирішують. У той час як машини «обраного» бидла пропускають без черги, всі інші стоять у кілометрових чергах без будь-якого просвітку. На запитання чому без черги, відповідають: «Ми нічого зробити не можемо вони самі їдуть ... Хочете – викликайте поліцію». Але всі мовчки стоять і пропускають мудаків без черги, такий от у нас народ.

Хочеш по-швидкому - їдь по узбіччю і готуй бабло за прискорення. У цьому - вся суть нашої реальності

Сам кордон – це не кордон двох європейських держав, це кордон Індії і Пакистану. Хіба що церемонії зміни варти із задиранням ніг вище голови у місцевих прикордонників немає. А так -– всі інші ритуали дотримані: купа човників, тітки з баулами, що просяться в машину, собаки, нетрі посеред куп сміття. На самому кордоні – папірці з 90-х, біганина між будками, якісь дурні правила, похмурі люди у віконцях. І польські прикордонники, які влаштовують собі перерви, коли захочуть, накопичують у відстійнику по 100 машин. А на виїзді з польської сторони вздовж узбіч стоять наші люди з пляшками горілки і пачками сигарет в руках, намагаючись їх продати тим, хто прорвався. Ось так ми заходимо в Європу.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.